TVP "reaguje na Czarny Protest". Pokaże film, łączący aborcję z eugeniką i praktykami nazistów

Aborcja i eutanazja mają swoje korzenie w prowadzonej przez nazistów eugenice - takie tezy stawia film, który TVP pokaże w dniu strajku kobiet - podał branżowy portal Wirtualne Media.

Zazwyczaj w poniedziałki o godz. 20:30 TVP1 nadaje teleturnieju „Ja to znam!”l. Inaczej będzie jednak trzeciego października - podaje branżowy portal wirtualnemedia.pl, Powołując się na nieoficjalne ustalenia "wPolityce" i "Do Rzeczy" pisze, że "ramówkę zmieniono, by kilka godzin wcześniej pokazać film "Eugenika" Grzegorza Brauna". Początkowo emisja była zaplanowana na godz. 0:45 w nocy. Oba prawicowe portale podkreślają, że to odpowiedź na Czarny Protest (przeciwko zakazowi aborcji).

Na poniedziałek zapowiadana jest seria protestów przeciwko procedowanej przez Sejm ustawie, wprowadzającej całkowity zakaz aborcji. W ramach sprzeciwu ma odbyć się strajk kobiet. Udział w nim zapowiedziało na Facebooku kilkadziesiąt tysięcy osób

"Eugenika. W imię postępu" to film dokumentalny, który opisuje narodziny pseudonauki eugeniki (selektywnego rozmnażania w celu ulepszenia gatunku) w na przełomie XIX i XX wieku oraz jej wypaczenie, szczególnie w nazistowskich Niemczech. Film stawia tezę, że genetyka, aborcja i eutanazja biorą swe początki właśnie w eugenice. 

 

Jak zwracają uwagę wirtualnemedia.pl, to nie pierwszy raz, gdy TVP dostosowuje ramówkę do aktualnych wydarzeń. Po odnalezieniu w mieszkaniu gen. Kiszczaka teczki TW "Bolka" pokazano filmy "TW Bolek" oraz  „Taśmy z Magdalenki”. Z kolei po meczu Polska - Niemcy wyemitowano "Krzyżaków".