Pospieszalski zaprosił Międlara do TVP. "Człowiek głębokiej wiary" atakował Kościół i Żydów

Ks. Jacek Międlar w TVP tropił homoseksualistów w Kościele i mówił o "zagrożeniu", jakim jest dla katolików religia żydowska. Wcześniej jego znajomi przekonywali o tym, jak "wiele miłości do bliźniego" ma w sobie ks. Międlar.

 - Jest człowiekiem głębokiej wiary, wielkiej nadziei, ma w sobie wiele miłości do bliźniego. - Nie boi się mówić tego, co myśli, co czuje. Nie boi się poprzeć nas, katolików, chrześcijan. - Tak mówili o ks. Jacku Międlarze jego znajomi w programie Jana Pospieszalskiego w TVP "Warto rozmawiać" (materiał sprzed kilku miesięcy pokazano przez rozpoczęciem rozmowy z księdzem).

O ks. Jacku Międlarze, związanym ze środowiskiem ONR, zrobiło się głośno przez jego radykalne wystąpienia. Mówił on m.in. o tym, że "największymi wrogami Kościoła i świata są żydowscy imperialiści oraz masoneria". Na Twitterze zamieścił też zdjęcie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus z komentarzem: „Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa, dziś prawda i modlitwa?” Po tym, jak jego przełożeni zabronili mu wypowiadać się w mediach i na portalach społecznościowych, wystąpił ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Praktycznie oznacza to odejście od kapłaństwa. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

- Wydaje mi się, że tu nie chodzi tylko o księdza Jacka, ale o cały ONR. Pokazaliśmy swoją siłę i zaczęli się nas bać. Myślą, że jeśli zniszczą jego, to uporają się też z nami. Grubo się mylą. My się nie poddamy i ksiądz Jacek też się nie podda - mówił jeden z jego znajomych. – Te świadectwa wypowiadane przez młodych ludzi to fragment dorobku, który zostawił za sobą ksiądz Jacek Międlar – komentował wypowiedzi przyjaciół ks. Międlara Pospieszalski zapowiadając swojego gościa. 

Lobby homoseksualne rządzi w Kościele 

Ks. Międlar tłumaczył Pospieszalskiemu swoje powody odejścia ze zgromadzenia. – Zakneblowano mi usta, zabroniono mi mówić, zabroniono mi dawać świadectwo w lojalce, jaką miesiąc temu popisałem. Tam było napisane, że jeżeli narażę wspólnotę na nieprzyjemności, grozi mi kara suspensy. Nie mogłem na to pozwolić. Ja chcę budować Kościół od dołu – tłumaczył ks. Międlar, przekonując, że Kościół jest niszczony od wewnątrz, a on musi o tym mówić. Dlatego też w programie zaatakował swoich przełożonych. – Lobby homoseksualne rządzi w Kościele polskim. Mam na to dowody. Ono wywiera naciski - przekonywał ksiądz. - Dowody będą wypływały - zapowiedział.

- Ksiądz uderza w całą społeczność wiernych, w księży, w wielu fantastycznych kapłanów. Te słowa będą używane przez najbardziej "zawściekłe" antychrześcijańskie i antykatolickie portale. Strzelają korki od szampana u tych, którzy prowadzą przeciwko Kościołowi akcję - denerwował się Pospieszalski.

Cios w arcybiskupa

Ksiądz krytykował też środowiska żydowskie, a nawet arcybiskupa Polaka. - Talmud to księga pełna nienawiści, uderza ona w cywilizację chrześcijańską, sprzyja wynarodowieniu. W taki nurt, w taką narrację wpisują się niektórzy hierarchowie. Ostatnio nawet prymas, arcybiskup Wojciech Polak. Bierze udział w uroczystościach rozłamu Kościoła. Reformacja jest uderzeniem w katolicyzm. Prymas Polski świętuje niszczenie katolicyzmu. – mówił ks. Międlar. Dodał też że "kardynał Wyszyński w grobie się przewraca".

Pod koniec programu ksiądz spuścił jednak z tonu. – Jeżeli zawiodłem kogoś, naprawdę przepraszam. Wierzę, że przez moją apostolską pracę, poprzez stawanie w obronie opuszczonych ludzi, ten kredyt zaufania zbuduję na nowo.

 

 

Komentarze (376)
Pospieszalski zaprosił Międlara do TVP. "Człowiek głębokiej wiary" atakował Kościół i Żydów
Zaloguj się
 • feurig59

  Oceniono 52 razy 48

  Klasyka: słabo wykształcony baran z nizin społecznych który fanatycznie uwierzył we własną misję i swoje idee chce siłą narzucić innym.
  Tacy zawsze byli wszędzie niezależnie od epoki, niezależnie od ustroju: Hunwejbini w Chinach, SA/SS w Niemczech, CzeKa w ZSRR, młodzi ubecy i moczarowcy, czerwoni Kmerzy, etc.ect.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 37 razy 33

  dlaczego nie informujecie o tym...?

  TA INFORMACJA jest praktycznie pomijana....

  "prawdziwy polak" zamordował 4 starsze osoby młotkiem, bo według niego nie były wystarczająco "patriotyczne"

  to powinien być główny przekaz w mediach

  dlaczego?

  bo to jest właśnie jeden z efektów (może mniej drastyczne ale pobicia są juz na porządku dziennym) tego JUDZENIA przez PIS i cześć koscioła katolickiego, reprezentowanego przez oka czy miedlary

  i to jest jak widać bardzo niebezpieczne

  zbliżamy się do sytuacji Niemiec z lat trzydziestych

 • leszek.30

  Oceniono 47 razy 31

  Pospieszalski, Międlar, Brudziński ...pierwszymi apostołami boga Jarosława.... Czas na czarne msze..!
  ps... Pospieszalski robi za Judasza !?

 • leszek.30

  Oceniono 40 razy 28

  Pospieszalski, zapraszając Międlara i uczestnicząc w obelgach kierowanych przez Międlara , wobec Chrystusa, wobec Jego rodziny, apostołów ..itd obraził uczucia religijne milionów Polskich Chrześcijan {pomijam katoli}...Co na to episkopat, a przede wszystkim prokuratura, która powinna ścigać Pospieszalskiego , Międlara i innych zboczeńców biorących w tym udział..!!!..Nastał nowy zbawiciel, którego wczoraj obwołała Becia Szydło, czyli Jarosław Kaczyński ?...Chrystus już dla "Prawicy" , PiS-u i reszty, nie istnieje.. Uważają się "pos.rańcami" Kaczyńskiego...Alleluja i od tyłu..!!!

 • pan.szklanka

  Oceniono 38 razy 26

  Obawiam się, że to dorabianie ideologii. Ksiądz Międlar nie mógł znaleźć sobie miejsca w Kościele, który za grzech uważa masturbację.

 • psakreda

  Oceniono 29 razy 25

  Międlar to nieuk, chrześcijaństwo wywodzi się w prostej linii z judaizmu! Jeśli talmud to ksiega nienawiści, to skąd katolicyzm ma być religią miłości? Prosto z dudy prezia!

 • zapora01

  Oceniono 23 razy 23

  No.. Jasiu Pospieszalski.. to dopiero katolicki wzór do naśladowania.. Jasiu mordo.. pamiętasz Ustroń - rok 1993..?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX