Rok temu w lesie pod Olsztynkiem znaleziono ciało. Policja próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci

Od ponad roku nie udało się zidentyfikować ciała, znalezionego pod Olsztynkiem. Teraz policja prosi o w ustaleniu jego tożsamości.

Ciało znaleziono w lesie w miejscowości Waszeta pod Olsztynkiem w połowie lipca zeszłego roku. Należało do młodego mężczyzny o wzroście 180 cm i szczupłej budowie ciała - wynika z policyjnego opisu.

Mężczyzna miał przy sobie niebieski worek z wizerunkiem gryfa oraz specjalistyczne buty - raki, przeznaczone do wspinaczki po drzewach. Policja nie wyklucza, że umiejętność wspinaczki na drzewa miała związek z wykonywaną przez niego pracą lub hobby.

W Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie prowadzone są badania, mające na celu odtworzenie wyglądu twarzy mężczyzny na podstawie rekonstrukcji czaszki i badania genetyczne. Pozwolą one poznać rasę, wiek, kolor oczu i inne cechy wyglądu mężczyzny.

Ponieważ od ponad roku nie ustalono tożsamości mężczyzny, policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu tej sprawy. Każdy posiadający informacje może skontaktować się z policjantką prowadzącą sprawę pod numerem telefonu 89 522 34 68 lub 537 682 177.

Zobacz przedmioty, które miał przy sobie mężczyzna>>>

Więcej o: