"Rachunek wdzięczności". Powstańcy Warszawscy zapłacą dużo mniej za gaz

Powstańcy Warszawscy często muszą wyżyć z głodowej emerytury i nie starcza im na codzienne potrzeby. Spółka PGNiG postanowiła ich odciążyć.

900 zł wsparcia w ciągu roku na rachunki na gaz - taką pomoc dla weteranów Powstania Warszawskiego zdeklarowało PGNiG. "W praktyce oznacza to, że znaczna część Powstańców nie zapłaci za gaz wcale" - czytamy na stronie spółki

O tym, że Powstańcy często są w bardzo trudnej sytuacji materialnej, pisaliśmy m.in. przy okazji rocznicy wybuchu Powstania. Wtedy uczestnika PW prosiła dostawcę prądu o pomoc w uregulowaniu rachunku.  "Mam 90 lat, moja miesięczna emerytura wynosi 960 zł. Przeżyłam w Warszawie Powstanie na Powiślu, a dziś muszę uważać, żeby nie dostać wylewu, gdy otwieram kopertę z rachunkiem za prąd i gaz" - pisała weteranka. RWE obiecało umorzenie jej długu. 

Teraz, dzięki inicjatywie „Rachunek wdzięczności PGNiG”, wszyscy Powstańcy dostaną wsparcie w płaceniu za gaz. Projekt ruszy od przyszłego roku, a od połowy października każdy uczestnik Powstania Warszawskiego może zgłaszać się do Biura Obsługi Klienta PGNiG, żeby znaleźć się na liście - informuje firma. Można będzie zgłosić się też telefonicznie lub przez internet.