Licealiści pojechali na warsztaty dziennikarskie. A tam "nagonka na Komorowskiego" i sceny ze "Smoleńska"

Poseł PiS, ksiądz redemptorysta i dziennikarz z mediów o. Rydzyka - z nimi spotkali się uczniowie, którzy pojechali na warsztaty dziennikarskie na uczelni w Ciechanowie.

Warsztaty w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie zaczęły się niepozornie. Pokazywano, jak tworzy się efekty specjalne w filmach, tworzy wybuchy. Zilustrowano to fragmentami "Smoleńska" - opisuje serwis natemat.pl, powołując się na matkę uczestniczki warsztatów. Licealistka pojechała na nie wraz ze swoją klasą.

Jednak dalej było gorzej. "Teraz nagonka na Komorowskiego (brak inteligencji)" - pisała na Twitterze mama licealistki, biorącej udział w warsztatach. Podobnie miało być z tematami opozycji i Lecha Wałęsy.

Okazało się, że warsztaty prowadzi pracownik mediów o. Tadeusza Rydzyka. "Mamo. Wracam do domu. To nie były warsztaty dziennikarskie. Na spotkaniu był poseł PiS-u, ksiądz, puszczali nam fragmenty Smoleńska" - opisywała uczestniczka warsztatów. 

Posłanka PiS Anna Cicholska była współorganizatorką warsztatów, o czym pisała na swojej stronie na Facebooku.

Z jej relacji wynika, że także wychowawczyni klasy była "zbulwersowana" treścią warsztatów. Na warsztatach byli nie tylko uczniowie z Ciechanowa, ale też okolicznych miast, którzy przyjechali kilkoma autokarami. 

Według matki uczestniczki warsztatów ani dzieci, ani rodzice nie wiedzieli, że organizatorami warsztatów będą posłanka i pracownicy mediów i szkoły o. Rydzyka. Ponadto dziennikarze TV Trwam nagrywali warsztaty, według relacji matki - bez proszenia o zgodę na używanie wizerunku dzieci.

"Nie wszystko, co widzimy w mediach, jest prawdą"

Materiał o warsztatach pojawił się na portalu Radia Maryja. "Nie wszystko, co widzimy w mediach, jest prawdą – wskazywali uczestnicy warsztatów, którzy m.in. dowiedzieli się, w jaki sposób liczni nadawcy manipulują przekazem" - czytamy na portalu. Przytoczony na nim też wypowiedzi uczniów, którzy pozytywnie oceniają warsztaty. 

Wysłaliśmy do uczelni pytania odnośnie warsztatów i czekamy na odpowiedź.