"Twórcy Polski porozbiorowej"? Według polonistki z Szamotuł to Piłsudski, JP II i ... Lech Kaczyński

Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach w ciągu kilku dni zaistniał w ogólnopolskich mediach. Wszystko za sprawą gazetki ściennej "Twórcy Polski porozbiorowej", na której wśród Jana Pawła II i Józefa Piłsudskiego pojawił się też b. prezydent Lech Kaczyński

Lech Kaczyński, Józef Piłsudski i Jan Paweł II - zdjęcia trzech postaci opatrzone podpisem "Twórcy Polski porozbiorowej" zawisły na ścianie jednej z klas w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach.

O gazetce zrobiło się głośno po zjeździe absolwentów w połowie września. To najprawdopodobniej wtedy sfotografował ją jeden z uczestników. Szybko wywołała falę negatywnych komentarzy m.in. wśród rodziców uczniów.

 - Tytuł gazetki mi się nie podoba, jest nieczytelny i niejasny. Twórcami Polski porozbiorowej było wiele zacnych nazwisk, możemy się spierać kto jeszcze powinien się na niej znaleźć. Czy ci którzy, byli zasłużeni po 1918 roku, czy Ci którzy brali udział w tworzeniu Solidarności, czy Ci którzy działali w latach 90. XX wieku. Wiele nazwisk mogłoby się tam znaleźć - komentował w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" dyrektor placówki Zygmunt Sługocki.  

Kontrowersyjną gazetkę ścienną przygotowała nauczycielka języka polskiego.

- Twórcy Polski rozbiorowej, to twórcy Polski niepodległej, czyli takiej, która stawała się niezależną od nikogo. Z całym szacunkiem dla pana prezydenta Lecha Wałęsy i śp. premiera Tadeusza Mazowieckiego, ale to dopiero śp. pan prezydent Lech Kaczyński wyraźnie powiedział o suwerenności, bo po 1945 roku Polska nie była suwerenna - wyjaśniała polonistka w TVN24.

Dyrektor zapowiedział, że przyjrzy się sprawie i odbędzie rozmowę z autorką gazetki ściennej.

Zobacz także: Co PiS szykuje dla naszych dzieci? Minister edukacji przedstawiła plan reformy

Więcej o: