Komentarze (187)
Betlejewski poniżył ludzi przed kamerą i nazwał to "eksperymentem". Zdesperowani, myśleli, że są na rozmowie o pracę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nikifor666

  Oceniono 8 razy 4

  No to policjant godzacy sie na grube przestepstwo moze slusznie odszedl z policji. Albo go wywalili. Hm, ciekawe

 • aga04041

  Oceniono 8 razy 4

  Od tygodnia byly zapowiedzi tego programu. Czy ktoś z teraz oburzonych zareagował? Czy napisal do KRRiT swój protest. Było przecież wiadomo, że twarze tych ludzi będą pokazane. Nikt nic nie zrobil. Betlejewski zapędził się w ...... no właśnie w co? Pogubił się w szukaniu nowych tematów. Z programu na program posuwał się coraz dalej, aż wreszcie przegiął. Wiem co oznacza brak pracy. I wiem jak po roku poszukiwania pracy weźmiesz każdą robotę, nawet gdybym miała skakać, robić przysiady, albo masować kark szefa (bzyknąć bym go jednak nie bzyknęła). Niekoniecznie chciałabym żeby ktokolwiek był świadkiem moich "negocjacji warunków zatrudnienia".

 • badziewiak66

  Oceniono 8 razy 4

  No cóż naga prawda o otaczającej nas rzeczywistości. Taką władzę nad ludźmi maja Ci którzy kontrolując podaż lub popyt pieniądza tworzą lub niszczą system pracy. Wielokrotnie o tym pisałem na tym forum , że przełomowy był rok 1971 i jednostronne wypowiedzenie przez USA systemu z Bretton Woods, a więc ostateczne odcięcie kotwicy pieniądza. Były jeszcze mniejsze przeszkody jak ustawa Glass -Steegal, uchwalona jeszcze w epoce New Deal Roosvelta, zabraniająca łączenia działalności bankowej z inwestycyjną i ubezpieczeniową. Otwarcie tej furtki ( inicjatorem był Goldman Sachs ) pozwoliło upakować w piramidki kredyty hipoteczne i rozwalić gospodarki Hiszpanii, Portugalii, Islandii. Przy okazji Grecji i Włoch , ale tylko pośrednio, bo upadek Lehman Brothers wywołał emocjonalny wzrost zadłużenia tych państw, które było jeszcze w granicach "normy" ( naczynia długu były jednak już pełne ).
  Po 1971 roku zdemoralizowano klasę średnią , do tej pory moralną i trzymającą w pionie zasady - fundamenty zdrowego państwa. Sędzia przygnieciony kredytem zaczął wydawać wyroki na zamówienie. Podobnie inne zawody w sytuacji wyboru pomiędzy kolejną ratą, rachunkiem , a relacją wartości poborów do dóbr. Prokurator spreparował dowody na niewygodnych, lekarz zastosował wobec pacjentów niszczące zdrowie terapie, inżynier wybudował obiekty z niepełnowartościowych materiałów, ludzie służb zaczęli mordować niewygodnych dla systemu, wojskowi zabijać dla pieniędzy służąc korporacjom i bankom, dziennikarze okłamywać i manipulować ludźmi, przedsiębiorcy oszukiwać klientów, unikać płacenia podatków, nauczyciele uczyć nieprawdy, obniżać poziom edukacji , ograniczać sie do realizacji ogłupiającego programu nauczania. Można tak mnożyć bez końca. Tak powstało państwo mafijne , wydobywające z ludzi coraz niższe pokłady cynizmu i degeneracji. W rzeczywistości mamy hobbesowską wojnę wszystkich ze wszystkimi ukrytą pod maską poprawności i pozorów. Warto zadać sobie pytanie czy zgładzenie 6 miliardów ludzi gotowych na wszystko by przetrwać jest moralnie złe.

 • poljack

  Oceniono 24 razy 4

  Taka jest niestety PRAWDA .
  Prowokacje to macie w majtkach .

 • gorzki_pl

  Oceniono 3 razy 3

  eksperyment jak eksperyment, nie ma za co przepraszać.
  a za pokazanie publicznie twarzy bez zgody uczestników należy się palantowi kryminał, a przeprosiny w d. może wsadzić.
  Mam nadzieję, że ludzie temu durniowi nie odpuszczą i posypią się pozwy (pracy nie dostali, ale chociaż kaska z odszkodowań)
  Są programy typu ukryta kamera, ale tam zawsze MUSI być zgoda na publikację wizerunku.

 • wlomat1

  Oceniono 3 razy 3

  Większość Polaków to są niewolnicy ekonomiczni wegetujący na poziomie zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych.
  Takie poniżające programy tylko to pokazują >!>!>

 • karol.sk

  Oceniono 3 razy 3

  Ale nie rozumiem tego oburzenia. Niestety wynika z tego, że ludzie za pieniądze zrobią wszystko. Kiedyś był taki eksperyment z małpami: uczeni byli ciekawi, czy uda się je nauczyć "zakupów" za pomocą żetonów. Małpy w końcu pojęły, że różne kolory żetonów pozwalały im "kupować" różnego rodzaju jedzenie. Na ostatnim etapie zaczęły świadczyć sobie usługi seksualne w zamian za żetony. Człowiek powinien chyba przestać się tak nadymać, gdy mu ktoś mówi, że od małpy pochodzi :D

 • login12345678

  Oceniono 5 razy 3

  Co za szuja. TTV trzeba przestać oglądać.

 • danusia_z_magla

  Oceniono 11 razy 3

  nie rozumiem oburzenia na autora. wydaje mi sie, ze duzo wiecej do myslenia daje zachowanie poszukujacych prace, zapewne polakow katolikow.

 • jonia2012

  Oceniono 3 razy 3

  ano taka sytuacja w Polsce...jest ekstrmalnie ciezko nawet o robote za najnizsza krajowa mimo ze koszty przezycia sa zblizone do Zachodu Europy...wiele osob zrobi prawie wszystko zeny nie wyladowac na bruku (zwlaszcza zima)...i nie ma sie czym ani chwalic ani podniecac

 • janusz kuszpit

  Oceniono 7 razy 3

  ludzie w wiekszości są sprzedajni.dawniej za PRL to nawet zapisywali się do PZPR...i dzisiaj sie tego nie wstydzą.uważają za konieczność.

 • komuchynie

  Oceniono 35 razy 3

  Jaka telewizja, takie programy. A wy dalej bojkotujcie Wiadomości, bo wzrasta oglądalność ;)

 • kmicic68

  Oceniono 31 razy 3

  Bandyta medialny.

 • coelka

  Oceniono 6 razy 2

  to pewnie z nadmiaru ofert pracy jak to piszecie często w Polsce bywa ludzie godza sie na takie rzeczy a nie halo raczej z braku pracy i desperacji sie godzą na takie rzeczy

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 8 razy 2

  To było dalece niemoralne i podłe. Brak słów.
  Nie rozumiem jak po czymś takim pan Betlejewski może patrzeć w lustro.

 • leonleonidas

  Oceniono 6 razy 2

  Wyscig szczurow.
  Wolnsc, demokracja, kapitalizm ;-)

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 1

  ten kolo to zwykła menda z przerostem ego

 • krzyk58

  Oceniono 13 razy 1

  "Żydoska'"solidarność"... posady nie da, dodatkowo dręczy Polaków.

 • sadul

  Oceniono 11 razy 1

  To nie "znany performer", to idiota.

 • u-520

  Oceniono 7 razy 1

  Tytułem eksperymentu społecznego oświadczam, iż Betlejewski to ŚMIEĆ i MENDA.

 • cucurucu

  Oceniono 5 razy 1

  Polska Express?

 • kasulka79

  0

  o matko! jak się czyta te komentarze, to trzeba się dwa razy zastanowić o co chodzi ich autorom. Oglądałam ten program i uważam, że p. Betlejewski po prostu chciał otworzyć ludziom oczy na to jak jest i pokazać, że nie muszą się godzić na takie traktowanie. Niestety tak teraz wygląda w wielu miejscach rozmowa kwalifikacyjna. Akurat mam gorące doświadczenia, bo sama byłam ostatnio na kilku i przyznać muszę, że niektóre pytania i zachowania - jakby żywcem wyjęte z programu - wbijały w fotel. Z jednej takiej zwyczajnie wyszłam w trakcie.

 • krwawy_krolik

  0

  Sku...el.

 • tomtg123

  Oceniono 2 razy 0

  Wygląda na to że p. Betlejewski nieświadomi i niechcący padł ofiarą swojej własnej prowokacji.
  To co zrobił świetnie wpisuje się w tematykę tego jego programu - czyli : "do jakiego stopnia jesteś gotów się poniżyć dla pieniędzy". Betlejewski pokazał duuużą skalę takiej gotowości. Chyba nie takie miało być przesłanie, ale tak to - koniec, końców - wyszło.

 • zygmund

  Oceniono 2 razy 0

  Paskudna robota, ale Betlejemski nie miał żadnych innych propozycji i musiał to wziąć.

 • login-no-name

  Oceniono 6 razy 0

  Zajechało brukowcem

 • Jan Kowalski

  Oceniono 6 razy 0

  Do sadu go podawajcie o rekompensate - pewna wygrana, rura mu zmieknie I odechce sie oslowi glupich zartow.
  Mysli pajac ze jak ma sam dobra prace to juz mu wszystko wolno.
  Przy okazji beknie za podrzeganie do przestepstw i dowie sie o tym pracodawca wiec moze kolo sam zaliczy rozowe o prace.

 • ninananu

  Oceniono 8 razy 0

  cały ten program "Prowokacje" to o kant potłuc. Widziałam jeden cały odcinek (o kradzieży) i jakieś urywki pozostałych. Co zauwazyłam -totalnie brak obiektywizmu. Betlejewski obmyslił jakie zachowania chce wywołać i te "prawidłowe" nagradza (na jakiej podstawie?), a złe karze. Moralizuje, ocenia zachowania ludzi, mimo, ze nie ma do tego prawa. Co więcej, bezpardonowo bawi się uczuciami Bogu ducha winnych osób. Z zaskoczenia, "bez przepraszam, czy mogę". Brak etyki i ocena zachowań - TAK/NIE. Dziwie się, że ten program jest emitowany. Ani z etyką, ani ze sztuka, ani tym bardziej z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego. Może powinien dalej zajmowac się PR-em, bo "performerstwo" mu nie wychodzi (ale spokojnie... niedługo się dowiemy, że sztuka tego wymaga ;) )

 • chateau

  Oceniono 18 razy 0

  Betlejewski jest bucem, hucpiarzem i albo cynikiem, albo ignorantem.

  Jeśli widział skecz Pythonów Silly Job Interview to jest cynikiem.
  A jeśli go nie widział, to jest ignorantem.

 • nighthawk00

  Oceniono 8 razy 0

  kiedys ktos mu poprostu w morde da... kazdy pajac moze nazwac sie teraz artysta-performerem.... jemu nie od wczoraj odwala i na sile chce zaistniec....

 • teczowyninja666

  Oceniono 10 razy 0

  Przecież tak naprawdę do największego zbydlęcenia posunęli się twórcy programu. Dla słupków oglądalności i kilku złotych w kieszeni obrócili w g..o życie obcych ludzi.

 • Marcin Wałęsa

  Oceniono 1 raz -1

  Przeżywacie jak koszerny okupację. Wszyscy ci "bezrobotni" byli na 100% podstawieni jak zwykle w takich sensacyjnych programach. Każdy dostał parę stówek za odegranie roli typu "Trudne Sprawy" i wszyscy są szczęśliwy a głupawy plebs wierzy, że to prawda i oburzając się robi darmowy marketing dla tej szmiry, a co za tym idzie nabija kabzę autorowi. Prosta sprawa, gdyby to było na serio to musieliby ocenzurować twarze wszystkich, bo inaczej mieliby stos na 100% wygranych procesów o nieuprawnione wykorzystanie wizerunku a nawet w TTV nie są tak głupi by o tym nie wiedzieć. Czy serio ludzie używanie własnego mózgu to tak dużo?

 • ministrant15

  Oceniono 1 raz -1

  Nie jest istotne w tym przypadku, czy bylo to legalne, pozytywne, czy przyzwoite, istotne jest, ze pokazal ten eksperyment jakie szmaciarstwo i jaki element stanowi duza czesc polskiego spoleczenstwa potwierdzajacego kto w tym Kraju zyje i uwaza sie za "prawdziwego Polaka katolika".

 • Magda Lupinska

  Oceniono 7 razy -1

  Nie znoszę tego typu programów.Tym razem powinno się to skończyć w sądzie.

 • leonih

  Oceniono 9 razy -1

  Przydała by się teraz temu niby dziennikarzynie,kąpiel w szambie po sam czubek jego durnego łba...

 • barakuda62

  Oceniono 11 razy -1

  Zrobi karierę na TV u Kur(ew)skiego :)

 • rafiol

  Oceniono 7 razy -1

  Pomijajac wszelkie wady eksperymentu i watpliwa motywacje eksperymentatora to jednak zwykli ludzie popelniaja swinstwa i nie widzialbym tu pola do rozgrzeszania uczestnikow tak jak to czynia komentatorzy. Bo "wszyscy jestesmy grzesznikami" albo "ludzie z ich brakami".
  Takie miekkie wyrozumiale podejscie jest niczym innym niz tolerancja dla banalnego zla, ktore czlowiek czyni blizniemu codziennie. Przy calej wyrozumialosci i zrozumieniu dla sytuacji zyciowej poddanych eksperymentowi, zauwazylbym wiec, ze ich wybory moralne dalekie byly od doskonalosci, Policjanta zwlaszcza.

 • white_lake

  Oceniono 13 razy -1

  gó...arz i lanser, nie cierpię tego typa, sama mam lewicowe poglądy, ale czymś takim gardzę z całego serca, niech ten kolo nie p*doli, że się troszczy o tych ludzi

 • zygmund

  Oceniono 13 razy -1

  Że Betlejemski się też zgodził na taką pracę. Musiała go bieda ostro przyciągnąć.

 • pjck

  Oceniono 17 razy -1

  Świetne! O co w ogóle chodzi? Twarze rozumiem, ale sam fakt? Nie mówić o nim?

 • Jan Nowak

  Oceniono 2 razy -2

  "nie zostanie wyemitowana żadna z rozmów, w której szukający pracy godzili się na zajęcie łamiące prawo..." a były takie osoby??? czy tylko w chorej głowie "eksperymentatora" pojawiły się takie pomysły?

 • bokaj

  Oceniono 10 razy -2

  Bydlak.
  Sąd - i po balu.
  Są granice i trzeba je umieć wyczuć. Tego się na uniwersytetach może i dowie - ale to trzeba mieć od dziecka w sobie...
  Reczywiście - agentem Tomkiem zaleciało!

 • krakowiankadaria

  Oceniono 6 razy -2

  A ja lubię jego program, i mam w 4 literach oburzenie. Rafał rób dalej swoje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX