Rachonia zamurowało w TVP Info. A powód? Rzecznik PSL wytknął mu przeszłość w PiS

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak przypomniał dziennikarzowi TVP Info Michałowi Rachoniowi, że był rzecznikiem PiS - Rachoń nie mógł zapanować nad emocjami.

Michał Rachoń z TVP Info rozmawiał dziś rano z rzecznikiem PSL Jakubem Stefaniakiem. - Witam serdecznie panie rzeczniku - przywitał swojego gościa Rachoń. - Dzień dobry panie rzeczniku - usłyszał w odpowiedzi. 

- Panie rzeczniku? - Rachoń był wyraźnie zdziwiony. Wtedy Stefaniak przypomniał mu, że był kiedyś rzecznikiem PiS (dokładnie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za czasów Prawa i Sprawiedliwości). 

Rachoń nie był w stanie zebrać myśli. Błądząc wzrokiem po leżących przed nim kartkach próbował odbić piłeczkę, przypominając, że Stefaniak był kiedyś dziennikarzem, a teraz jest rzecznikiem partii. - Ja trochę jak Jarosław Kaczyński, poszedłem z dziennikarstwa w politykę, zresztą jak wielu, a pan odwrotnie, z polityki do dziennikarstwa - nie odpuszczał Stefaniak. Zmieszany Rachoń odpowiedział: Widzi pan... jak to się dziwnie... losy ludzkie układają.

 

"Przepraszam widzów, że musieli go oglądać"

Rozmowę Stefaniaka z Rachoniem natychmiast skomentował wiceszef publicystyki TVP Info Samuel Pereira. "Niespotykany brak kultury ze strony rzecznika PSL, @Jakub_Stefaniak. Przepraszam widzów, że musieli go oglądać" - napisał na Twitterze.

Inni użytkownicy nie mieli jednak dla Rachonia litości. "Tego się nie da nazwać inaczej: zaoranie" - pisali.

Rachoniowi przeszłość w PiS wypominano już wcześniej. Adam Kądziela z Nowoczesnej napisał o nim kilka dni temu na Twitterze. Dodał też hasztag #Misiewicze.

Zobacz też WIDEO: Pluralizm według TVP. Zobaczcie, kogo najchętniej zaprasza się na Woronicza

Pluralizm według TVP. Zobaczcie, kogo najchętniej zaprasza się na Woronicza

Więcej o: