Opole. Potrącił rowerzystkę na przejściu dla pieszych. I to ona teraz dostanie mandat

Kierowca osobówki potrącił na przejściu dla pieszych rowerzystkę
Nie zatrzymał się przed pasami, mimo że zrobiło to auto na prawym pasie
Mandatem została jednak ukarana rowerzystka. Policja: Złamała przepisy

Do wypadku doszło 15 września na ul. Ozimskiej w Opolu. Jak widać na nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube, kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, mimo że zrobił to kierujący pojazdem znajdującym się na prawym pasie jezdni.

W tym czasie na "zebrę" weszło kilkoro pieszych oraz wjechała na nią rowerzystka. Kierowca próbował hamować, jednak było już za późno i uderzył w kobietę na rowerze. - Kobieta została ukarana mandatem, bo złamała zasady bezpieczeństwa i przepisy prawa - mówi w rozmowie z TVN24  asp. sztab. Monika Mrugała z policji. Jak wyjaśnia, kierowca "nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałą sytuację". 

Chłopiec potrącony na psach. Zobacz ku przestrodze:

12-latek potrącony na pasach. Policja opublikowała drastyczne nagranie ku przestrodze

Więcej o:
Komentarze (581)
Opole. Potrącił rowerzystkę na przejściu dla pieszych. I to ona teraz dostanie mandat
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 92 razy 92

  jeżeli przed przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód aby przepuścić pieszych, to kierujący pojazdem omijającym ten samochód popełnił wykroczenie, bowiem na przejście znajdowali sie ludzie. Odrębną sprawą jest wina rowerzystki. Jej obowiązkiem było przeprowadzić rower. Ale jeżeli jechała rowerem z prędkością pieszego, to kierowcy samochodu nic nie usprawiedliwia, bo wówczas również wjechałby w pieszą prowadzącą rower.

 • totmes72

  Oceniono 107 razy 89

  kiedy do tępych łbów roweranckich dojdzie, że przez przejście dla pieszych się rowerek przeprowadza!!!! A jak już łamiecie przepisy to przynajmniej popatrzcie czy nic nie jedzie.

 • sterlecki

  Oceniono 94 razy 88

  Kolejna kompromitacja policji. Przecież kierowca Lanosa omal nie przejechał też pieszych, ewidentnie wyprzedzał na pasach. Mandat również jemu się należał. Skoro drugi kierowca nie miał problemu aby się zatrzymać i przepuścić pieszych, a i rowerzystkę, więc nie ma mowy o nagłym wtargnięciu. Nic w kwestii policji się nie zmieniło. Nadal nie brak tam przypadkowych ludzi, którzy powinni czym innym się zajmować.

 • kga1

  Oceniono 87 razy 85

  przepisy są jednakowe dla wszystkich. Jeśli narusza je rowerzysta uważając się za pieszego zachodzi pytanie: a samochodem nie wolno jeździć jak rowerem przecież i to pojazd i to.W przypadku rowerzysty na przejściu i nie zatrzymanego samochodu wina jest obopólna czyli współwina i taka powinna być interpretacja policji-2 mandaty w przypadku dziecka również

 • maurorossi

  Oceniono 94 razy 80

  Czemu rowerem nie można powoli przejechać po pasach z szybkością piechura, czyli 8 km/h? To wolniej niż czasem biegnie po pasach pieszy, któremu się śpieszy? Biegnący pieszy może ważyć i 90 kg, czyli więcej niż łącznie kobieta z rowerem. Obecne przepisy, które powinny być zmienione, mówią, że rower trzeba prowadzić po pasach. Ok. ale czemu kierowca nie wysiada z samochodu i przepycha go przez chodnik na posesję lub parking tylko żwawo nim przejeżdża? Dlaczego samochód ma być uprzywilejowany na chodniku, który generalnie jest dla pieszych?

 • onduma

  Oceniono 103 razy 79

  Policjaci sa zmotoryzowani. Swoj swojego kryje

 • witek.urbanowicz

  Oceniono 81 razy 79

  Mandaty należą się dwa. Rowerzystce - w sposób oczywisty ale kierowcy który wyprzedza samochód który zatrzymał się przed przejściem też. Nawet gdyby się nic nie stało to w tej sytuacji powinien być mandat. Zresztą także dla rowerzystki

 • chomikdc

  Oceniono 64 razy 54

  Jako kierowca powiem, że argumentacja policji skrajnie głupia. Owszem powinna zostać ukarana mandatem i jeśli uszkodziła bolida to powinna oddać kasę za naprawę ale koleś powinien mieć zabrane prawo jazdy za ominięcie auta przed przejściem. Dla mnie taki manewr to jest kryminał (dosłownie), tyle ludzi ginie po takich akcjach...

 • kulfonnn

  Oceniono 43 razy 31

  Przecież to jest idealny przykład niekompetentnych policjantów. Wyciąg z taryfikatora : "Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu 10 pkt 500 zł" - rowerzystce też się należy mandat a wina za spowodowanie wypadku jest obopólna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX