3+8=15? Ćwiczenia do matematyki z błędami. Wydawca: "To pośpiech i nieuwaga"

Rażące błędy pojawiły się w ćwiczeniach do matematyki dla klasy trzeciej szkoły podstawowej, wydanych przez Didasko. Powiadomił o tym internauta na Facebooku. Wydawnictwo przyznało się do błędów i obiecało, że wymieni wszystkie wadliwe podręczniki

W ćwiczeniach do matematyki dla klasy trzeciej szkoły podstawowej "Moja matematyka", autorstwa Joanny Białobrzeskiej, wydanych przez Didasko, są rażące błędy - zaalarmował w sobotę internauta na Facebooku. "Odrabiam właśnie z córką zadania domowe z matematyki. Oto przykłady: 3x7=11, 3+8=15, 12:3=6" - napisał zbulwersowany ojciec i zamieścił zdjęcia stron z błędami. 

Wydawnictwo Didasko odpowiedziało dzisiaj na jego post i przyznało się do błędów:

Jest nam niezmiernie przykro z zaistniałej sytuacji. Niestety z pośpiechu i nieuwagi do druku została oddana wersja książki przed korektą. Jesteśmy świadomi tych błędów i od razu poinformowaliśmy o nich listownie wszystkie szkoły oraz nauczycieli, którzy otrzymali ćwiczenia z błędami. Poprawne wersje ćwiczeń są już wydrukowane i dosłownie w tej chwili pakowane oraz szykowane do wysyłki. Do 20 września każde dziecko w Polsce (w tym Pana córka) otrzyma właściwą wersję ćwiczeń.

Do dyskusji włączyli się rodzice, którzy nie mogli zrozumieć, że można popełnić tak kardynalne błędy. "Korekta? Kto był w stanie popełnić tak rażące błędy, żeby poddano je korekcie? Czy ten podręcznik był przygotowywany przez pierwszoklasistów?" - pyta Joanna. Sekunduje jej Daniel: "Rozumiem jeden błąd, nawet tak rażący, czasami się przegapi. Ale żeby tyle błędów w tak podstawowych zadaniach poszło... Kto to układał?". 

"Jest nam niezmiernie przykro"

Na swoim profilu na Facebooku Wydawnictwo Didasko opublikowało dzisiaj przeprosiny i zapewniło, że "najpóźniej do czwartku 22 września wszystkie dzieci w Polsce pracujące na tych ćwiczeniach otrzymają poprawioną książkę". 

Więcej o: