27-letnia Polka zmuszała kobiety do prostytucji. CBŚP: Biła je, odbierała pieniądze, załatwiała hotele

• Policjanci CBŚP pojmali w Gorzowie Wielkopolskim mieszkankę Słubic• Zatrzymana werbowała kobiety, zastraszała je i zmuszała do prostytucji• Miała współpracować z obywatelami Niemiec. Grozi jej 5 lat w więzieniu

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali mieszkankę Słubic, którą oskarżają o sutenerstwo. 27-latka zarządzała zorganizowaną grupą, która zmuszała kobiety do prostytucji. "Organizowała klientów, odbierała od kobiet i klientów pieniądze uzyskane w wyniku świadczenia usług seksualnych, organizowała środki transportu na dojazdy do hoteli oraz sprawowała kontrolę nad zachowaniem i pracą osób świadczących te usługi" - ustalili policjanci. Kobieta miała stosować przemoc fizyczną i psychiczną. CBŚP podejrzewa też, że zatrzymana "działała wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, w tym z obywatelami Niemiec". Sąd w Słubicach zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Dowiedz się więcej:

W jaki sposób 27-latka zmuszała kobiety do prostytucji?

Policjanci CBŚP nie ujawnili na razie szczegółów śledztwa. Wiadomo jedynie, że do werbowania kobiet dochodziło głównie w Słubicach i okolicach miasta. Kobieta miała podporządkowywać sobie swoje ofiary - stosowała wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną.

W jakich okolicznościach zatrzymano 27-letnią Polkę?

Kobieta została zatrzymana przez policjantów w miejscu pracy. Była kompletnie zaskoczona i nie stawiała oporu - informuje rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz .

 

 

Więcej o: