Nadchodzi załamanie pogody. Na południu burze i ulewy, najgorzej będzie we wtorek

• Meteorolodzy zapowiadają ochłodzenie w całym kraju - jutro do 19 st. C.• Kolejne dni przyniosą dalsze spadki temperatur. Spodziewane są ulewy• Najchłodniej będzie we wtorek - termometry wskażą do 15 stopni C.

Już jutro zrobi się chłodniej - przewidują synoptycy TVN Meteo. W całym kraju będzie pochmurno, w niektórych miejscach spodziewane są opady deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla południowych obszarów kraju - przewiduje burze i intensywne lokalne ulewy. Najchłodniej ma być we wtorek, kiedy temperatura powietrza spadnie w niektórych rejonach do około 13-16 st. C. Wszystko za sprawą niżu Stefania, który już pojawił się nad Polską.

Dowiedz się więcej:

Jak zachować się w czasie burzy?

Straż pożarna radzi, by nawałnicę najlepiej przeczekaj w budynku. Trzymaj się z dala od otwartych okien, drzwi, kominków, pieców, umywalek i urządzeń podłączonych do prądu. Jeśli jedziesz autem, nie wychodź z niego. Jeżeli jesteś na dworze, unikaj wysokich miejsc i otwartych przestrzeni - wykorzystaj zagłębienie terenu, by w nim kucnąć. Nie kładź się na ziemi! Nie szukaj schronienia pod wiatami przystankowymi, nie podchodź też do obiektów metalowych, np. siatek, słupów.

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Jak podaje IMGW, taki komunikat przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia". Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne, dlatego zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

Więcej o: