Nadchodzi załamanie pogody. Na południu burze i ulewy, najgorzej będzie we wtorek

• Meteorolodzy zapowiadają ochłodzenie w całym kraju - jutro do 19 st. C.
• Kolejne dni przyniosą dalsze spadki temperatur. Spodziewane są ulewy
• Najchłodniej będzie we wtorek - termometry wskażą do 15 stopni C.

Już jutro zrobi się chłodniej - przewidują synoptycy TVN Meteo. W całym kraju będzie pochmurno, w niektórych miejscach spodziewane są opady deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla południowych obszarów kraju - przewiduje burze i intensywne lokalne ulewy. Najchłodniej ma być we wtorek, kiedy temperatura powietrza spadnie w niektórych rejonach do około 13-16 st. C. Wszystko za sprawą niżu Stefania, który już pojawił się nad Polską.

Dowiedz się więcej:

Jak zachować się w czasie burzy?

Straż pożarna radzi, by nawałnicę najlepiej przeczekaj w budynku. Trzymaj się z dala od otwartych okien, drzwi, kominków, pieców, umywalek i urządzeń podłączonych do prądu. Jeśli jedziesz autem, nie wychodź z niego. Jeżeli jesteś na dworze, unikaj wysokich miejsc i otwartych przestrzeni - wykorzystaj zagłębienie terenu, by w nim kucnąć. Nie kładź się na ziemi! Nie szukaj schronienia pod wiatami przystankowymi, nie podchodź też do obiektów metalowych, np. siatek, słupów.

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Jak podaje IMGW, taki komunikat przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia". Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne, dlatego zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

Więcej o:
Komentarze (9)
Nadchodzi załamanie pogody. Na południu burze i ulewy, najgorzej będzie we wtorek
Zaloguj się
 • jurakuz

  Oceniono 13 razy 9

  hahahah i po lecie już? no to super fajnie było nie acz krótko a teraz biedny naród polski który moknął i marzł cały lipiec i sierpień dostanie znowu po dupie. kiedy pierwszy śnieg?

 • plastikpiokio

  0

  ja bym do niego nie wsiadł nawet za 1 zł ----i jeszcze te firaneczki.

 • 1997linda

  Oceniono 1 raz -1

  Ten Mercedes to przeciez ZABYTEK.........Bardzo malo spotykany model.......

 • Damaz1980

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo za zdjecie do artukulu i tak sobie ludzie za granica patrza i co widza stary grat.widokowka piekna, polska niczym kuba.gratulacje

 • ksass

  Oceniono 11 razy -1

  Przestańcie cytować TVN, bo to są zdrajcy narodu, działający na rzecz obcych mocarstw - wystarczy spojrzeć kto jest właścicielem, żeby wiedzieć, że to układ :-), lol.
  W TVP i w Wiadomościach na pewno będzie 30 stopni i słońce, czyli pełen sukces

 • stachkaz47

  Oceniono 12 razy -2

  "Straż pożarna radzi, by nawałnicę najlepiej przeczekaj w budynku. Trzymaj się z dala od otwartych okien, drzwi, kominków, pieców, umywalek i urządzeń podłączonych do prądu. Jeśli jedziesz autem, nie wychodź z niego. Jeżeli jesteś na dworze, unikaj wysokich miejsc i otwartych przestrzeni - wykorzystaj zagłębienie terenu, by w nim kucnąć. Nie kładź się na ziemi! Nie szukaj schronienia pod wiatami przystankowymi, nie podchodź też do obiektów metalowych, np. siatek, słupów." - cytat.
  Najlepiej sam szybko umrzyj.Jajcarze z tych strażaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX