Przyszedł do banku w Świnoujściu i oszukał pracowników metodą "na policjanta". Bez oporów oddali mu 200 tys. zł

W Świnoujściu grasuje szajka oszustów. Jednemu z nich udało się okraść bank na 200 tys. zł. Jak? Po prostu wszedł do placówki i powiedział, że jest z policji. Wtedy pracownicy bez sprzeciwu wręczyli mu pieniądze.

Do nietypowej kradzieży doszło w czwartek. Oszust podał się za policjanta i ukradł z banku 200 tys. złotych - podaje RMF FM . Mężczyzna wszedł do banku i powiedział, że prowadzi operację przeciwko przestępcom. Zażądał też wydania pieniędzy, które miały służyć za rzekomą pułapkę.

Pracownicy placówki dali mu 200 tys. zł. Trwają poszukiwania złodzieja. Ponieważ policjanci w Świnoujściu otrzymali tego dnia kilkanaście podobnych zgłoszeń, przestrzegają przed oszustami podającymi się za stróżów prawa.

Podobne zgłoszenia w całym mieście

Do funkcjonariuszy zgłaszali się m.in. właściciele firm (kantorów wymiany walut, lombardów itp.). Z ich relacji wynikało, że dzwonili do nich mężczyźni podający się za funkcjonariuszy CBŚ. Prosili ich o zamknięcie lokalu, bo za chwilę będzie napad. Zostali również poinformowani, że przyjdzie do nich policjant, z którym powinni współpracować. 

Telefony otrzymały też starsze osoby ze Świnoujścia. Tym razem oszust podawał się za dzielnicowego i informował seniorów o włamaniu na ich konto bankowe, wypytując o stan oszczędności przechowywanych w domu i na koncie. Na szczęście wszystkie te osoby zachowały się rozsądnie i natychmiast powiadomiły o tym fakcie policję.

Więcej o:
Komentarze (53)
Przyszedł do banku w Świnoujściu i oszukał pracowników metodą "na policjanta". Bez oporów oddali mu 200 tys. zł
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 44 razy 24

  A inni przychodzili do warszawskich sądów i metodą ''na spadkobiercę'' wyłudzili kilka miliardów złotych

 • PJan Pokorny

  Oceniono 29 razy 23

  Jaka to "kradziez" skoro pracownicy mu "dali" ? A moze po prostu "wspoldzialali" bo takich durniow to w bankach nie zatrudniaja.
  Co innego np w "komisji Maciarewicza", to i owszem. Tam sami inteligentni "inaczej".

 • yosemitesam

  Oceniono 13 razy 11

  Wrzucacie filmik z niesamowicie groźnym bandytą, który robi zakupy w żabce a jakiś czas później rzekomo pije wódę w kościele, a nie da się wrzucić filmu z napadu w banku? No chyba taki bank ma monitoring.

 • SexDrugs Androll

  Oceniono 10 razy 10

  Jak można być takim idiotą i wydac komus 200 tys. Takich rzeczy nie załatwia sie przez okienko w kasie. Masakra jacy kretyni pracuja w tym banku

 • wessling

  Oceniono 49 razy 7

  Podać nazwę banku. Mamy prawo wiedzieć kto zatrudnia u siebie tak skrajnych debili.

 • artur0121

  Oceniono 19 razy 5

  i jak tu ufać bankom, skoro pracują tm debile??

 • szabepio

  Oceniono 14 razy 4

  co to za bank?. trzeba stamtąd zabrać kasę bo sami debile. jeśli ot tak oddali 200.000zł to i ot tak wydadzą wszelkie kody hasła dane klientów. i wyczyszczą tysiące kont. a bank sie nie pozbiera. a wraz z znim klienci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX