Zamieszanie wokół nagrody im. Kapuścińskiego. TVN24: "Wstrzymano konkurs". A PAP dementuje

• TVN24: W tym roku PAP nie przyzna nagrody im. Kapuścińskiego• Stacja twierdziła, że prezes agencji nie chciał podać przyczyny decyzji• Teraz PAP odpowiada: "Zarząd w ogóle nie zajmował się sprawą"

W tym roku PAP nie przyzna nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego - podało TVN24. Według stacji prezes agencji Artur Dmochowski odmówił podania powodów swojej decyzji. Telewizja cytowała też wdowę po dziennikarzu, która miała powiedzieć, że Dmochowski użył "krzywdzącego określenia Kapuściński komuch". W rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes PAP zaprzeczył jednak informacjom o likwidacji nagrody; jak przekonuje, zarząd Polskiej Agencji Prasowej w ogóle nie zajmował się tą sprawą.

Dowiedz się więcej:

Co Alicja Kapuścińska mówiła w rozmowie z TVN24?

- Dowiedziałam się w jakiejś takiej luźnej rozmowie z dwóch źródeł niezależnych od siebie i oboje powiedzieli to samo, że nowy prezes wypowiedział się, że w tym roku nagrody nie będzie, ale nie tłumacząc czy będzie na przyszłość, ani też dlaczego nie będzie - mówiła w rozmowie ze stacją Alicja Kapuścińska, wdowa po dziennikarzu. - Co prawda użył takiego krzywdzącego określenia "Kapuściński komuch, nie będziemy robić jego nagrody" - relacjonowała.

Co to jest nagroda im. Kapuścińskiego?

Nagroda Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego była przyznawana polskim dziennikarzom za najlepszy materiał tekstowy, fotograficzny, dźwiękowy lub wideo. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ >>>

Kim jest nowy prezes PAP?

Artur Dmochowski został prezesem PAP pod koniec kwietnia tego roku. Wcześniej, od listopada ubiegłego roku, był rzecznikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Od 2011 roku pracował jako redaktor "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie".