TVP nie pokaże finału WOŚP? Szef Dwójki wolałby 'ograniczyć zaangażowanie w finał'. Rzecznik Orkiestry odpowiada

TVP jeszcze nie zdecydowała, czy będzie transmitować 25. finał WOŚP. Rzecznik Orkiestry uspokaja, że przygotowania dopiero się rozpoczęły i jak na razie nie ma jeszcze konkretów.

Finał WOŚP bez telewizji? Trudno to sobie wyobrazić. A jednak takie właśnie pojawiły się spekulacje. „ Z naszych informacji wynika, że przedstawiciele WOŚP już informują partnerów Orkiestry, że TVP finału nie pokaże i szukają innej telewizji” – podaje press.pl.

Wolski chce ograniczyć pokazywanie WOŚP

Portal cytuje dyrektora Dwójki Marcina Wolskiego, który „stwierdza, że gdyby to od niego zależało, ograniczyłby zaangażowanie telewizji w pokazywanie WOŚP”. Wolski deklaruje, że potraktowałby finał „raczej informacyjnie, raczej nie towarzyszyłbym temu wydarzeniu z kamerą przez cały dzień jak dotychczas”. Zastrzega jednocześnie, że nie chce się ustawiać w kontrze do WOŚP i podkreśla, że cel zbiórki uważa, za szlachetny.

Owsiak: Narodowej telewizji nie ma

O transmisję WOŚP w TVP pytaliśmy Jurka Owsiaka już dwa miesiące temu. - Siłą rzeczy narodowej telewizji nie ma. Drugim Programem TVP rządzi gostek, który nazwał mnie publicznie ludzką glistą, więc trudno, żebym miał ochotę cokolwiek robić z takim człowiekiem – odparł nam wówczas.

Natomiast Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP, powiedział nam dzisiaj, że jest za wcześnie, by mówić dziś o tym, czy i w jakiej telewizji będzie pokazywany finał.

Rzecznik WOŚP jest tajemniczy

- Zaczęliśmy przygotowania do WOŚP, ale skupiamy się na razie na sprawach organizacyjnych, piszemy najróżniejsze pisma. Póki co, żadne decyzje odnośnie telewizji jeszcze nie zapadły - mówi nam Dobies.

Dobies dodaje, że dotąd nigdy jeszcze nie rozpoczynano rozmów związanych z produkcją telewizyjną finału we wrześniu. - Nie było więc szansy na to, by ktokolwiek nam odmówił, jeśli nie zadaliśmy pytania – podkreśla Dobies.

TVN nie mówi "nie"

Czy finał pokazałaby telewizja TVN? Joanna Górska, szefowa działu PR Grupy TVN mówi press.pl, że nic jej nie wiadomo, by TVP miała się wycofać. I przypomina, że stacja pokazuje WOŚP co roku, chociażby w „DDTVN”. Z kolei Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu zaznacza , że stacja ma Fundację Polsat i to właśnie jej działania pokazuje. Dodaje, że póki co, Polsat nie dostał żadnej propozycji z WOŚP. 

Rekordowe 44 miliony

Finał WOŚP ma się odbyć w niedzielę 15 stycznia 2017 roku. Przez lata wydarzenie to pokazywała TVP2. Zapytana o przyszłoroczną transmisję Joanna Klimek, dyrektor biura programowego TVP, mówi press.pl, że jeszcze się tym nie zajmowano. Co prawda w tym roku Dwójka pokazywała finał (był on po zmianie władz TVP), ale "Wiadomości" TVP 1 przemilczały, że w 24. finale WOŚP zebrano rekordowe 44 mln zł.

Miesiąc czekania

Kiedy dowiemy się, która telewizja pokaże finał WOŚP? Dobies prosi o miesiąc cierpliwości. Konferencja, na której przedstawiciele fundacji zdradzą coś więcej, także o tym, jak będzie wyglądał finał w telewizji, ma się odbyć 17 października. -  Nie zapominajmy, że dla nas sednem finału jest zbiórka pieniędzy dla potrzebujących, a nie transmisja w telewizji – podsumowuje rzecznik.

 

 

Więcej o: