Legia tłumaczy się za swoich kibiców. Władze klubu: Nie krzyczeli "Żydzi", tylko "ku**y"

"Żydzi" czy "ku**y" - władze Legii Warszawa ostatecznie rozstrzygnęły, co kibice drużyny krzyczeli do piłkarzy i fanów Borussi Dortmund. By to wyjaśnić, wydano nawet specjalne oświadczenie.

Stołeczna drużyna przegrała z niemieckim klubem 0:6. Taki wynik nie przypadł do gustu kibicom, którzy podczas meczu skandowali obraźliwe hasła. Władze Legii zapewniają jednak, że kibicom nie chodziło o "Jude" (Żydzi), ale "Nutte" (wulgarne określenie prostytutki).

"Nie są prawdziwe medialne doniesienia, jakoby kibice Legii mieli skandować „Jude Jude BVB”. Ustalono, że kibice śpiewali „Nutte Nutte BVB” - twierdzą władze Legii w opublikowanym dziś oświadczeniu. Przeprosiły przy tym niemieckich i polskich fanów Borussii Dortmund.

- Krzyczeliśmy "nutte, nutte" [k**wy - red.]. Jeszcze przed meczem Staruch, który prowadził doping, powiedział, aby to krzyczeć, jeśli chcemy ich obrazić - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Marek, kibic Legii. - Cóż... lepiej być chamem niż antysemitą - stwierdza.

Niemiecki dziennik "Die Welt" uznał tłumaczenia Legii za kuriozalne. "Wiele osób na stadionie zrozumiało, że chodzi o "Jude, Jude", ale klub wydał oświadczenie. "Żyd, Żyd BVB? Nie! Kurwa, kurwa BVB" - to wynika z tego dziwacznego oświadczenia" - napisali w internecie niemieccy dziennikarze.

Czytaj więcej na wyborcza.pl>>>

Zobacz także: Gdy mówi opozycja regulamin jest święty, ale gdy poseł Kaczyński...

Więcej o:
Komentarze (39)
Legia tłumaczy się za swoich kibiców. Władze klubu: Nie krzyczeli "Żydzi", tylko "ku**y"
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 12 razy 12

  Nie rozumiem. Wolalbym aby przyczeli zydzi bo ku... nie pluja na Polske tak jak zydzi

 • 31.februarius

  Oceniono 18 razy 12

  No i teraz nie wiem, czy to Żydzi, czy raczej ku..y zrobiły z duqy Legii 06 późną jesień średniowiecza?!

 • vounsky

  Oceniono 18 razy 12

  I to by było na tyle, jeśli chodzi o miejsce i poziom polskich klubów piłkarskich.

 • 1pirat2

  Oceniono 5 razy 3

  Tak piłkarze jak i kibice Borussii i tak mieli dużo szczęścia, że Macierewicz nie zdążył jeszcze uzbroić swojej przyszłej armii.

 • dogfood

  Oceniono 1 raz 1

  Kwiat narodu, patrioci i prawdziwi Polacy.
  Dodam, że oczywiście również heteroseksualni, biali katolicy.
  ... z każdym tygodniem przybywa powodów aby zostać na emigracji...

 • joly.roger

  Oceniono 1 raz 1

  Zachowanie kibiców ma głęboki sens. Jako stary kibic Legii który był na stadionie kiedy poprzednio w LM grała mam szczerą nadzieję, że Legię wykluczą z rozgrywek. "Wstydu oszczędzą", walkower to tylko 3:0

 • zec

  Oceniono 13 razy 1

  Krzykniecie na kogoś: "ty żydzie", jest bardziej obraźliwe, niż nazwanie go ku...?
  Ciekawe.
  Kiedys to były czasy. Byłem na meczu Widzewa z Juwentusem i kibice Widzewa śpiewali: "Legia to ku..., Legię bić trzeba, kto bije Legie, idzie do nieba"
  Nic obraźliwego o gościach, ani o żydach. Wtedy był prawdziwy Wersal na stadionach. ;-)

 • Jok Jok

  0

  A jakby krzyczeli ż...i to co? Kto uznał, że to obraźliwe stwierdzenie? A gdyby krzyczeli: Szwedzi lub Bułgarzy, to też "byłaby sprawa"? Z innej beczki: kto uznał, że ta nacja ma immunitet, że tylko ich "wrażliwość" jest godna służalczego szacunku? I to tylko z powodu nazwy nacji, bez zestawienia z czymś obraźliwym. A jak krzyczeli w Iz-lu na Radwańskie: katolickie, czy polskie k...y, to chyba było naprawdę obraźliwe? Ale żadnej sprawy wtedy nie było...... Jak ktoś sobie zestawi te rzeczy, to dopiera widać jak b. jesteśmy poniżani.

 • kastoripollux

  0

  LEGIA - DZIADY!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX