Koniec z przywilejami dla mundurowych? "Dziennik Gazeta Prawna": Będą zmiany w emeryturach

• "DGP": Przywileje dla funkcjonariuszy zostaną ograniczone
• Mundurowi będą mogli przejść na emeryturę dopiero po 60. roku życia
• Teraz wystarczy, że pracownicy służb przepracują minimum 15 lat

Policjanci, strażacy czy żołnierze będą mogli przejść na emeryturę dopiero po osiągnięciu pełnego, powszechnego wieku emerytalnego - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Na chwilę obecną jest to 67 rok życia; zgodnie z deklaracjami rządu ma on zostać jednak zostać obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Na proponowanych zmianach ma zaoszczędzić budżet - łączny koszt wypłat emerytur mundurowych to 15 mld złotych rocznie.

Dowiedz się więcej:

Co jeszcze ma się zmienić w przepisach?

Dziś policjanci, wojskowi itd. mogą wnioskować o wypłatę emerytury po osiągnięciu wymaganego stażu służby. Minimalny staż to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia). Jeśli zmiany proponowane w przeglądzie wejdą w życie, funkcjonariusz, nawet gdyby spełnił kryterium stażowe i odszedł ze służby, musiałby czekać na wypłatę świadczenia do osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego. Do tego czasu, jeżeli nie chciałby służyć dalej, musiałby pracować w innym zawodzie.

 

Komentarze (229)
Koniec z przywilejami dla mundurowych? "Dziennik Gazeta Prawna": Będą zmiany w emeryturach
Zaloguj się
 • gesipipek65

  Oceniono 63 razy 55

  A kiedy koniec z przywilejami dla sędziów ? On uważają się za nadludzi, co można było usłyszeć na ostatnim zjeżdzie - 2 tygodnie temu

 • bazyli21

  Oceniono 67 razy 55

  No prosze - PiSowi szykuje sie duzy sukces dla Polski, ktoregoPO sie przez 8 nlat nie udawalo sie nawet rozpoczac (jak sie mialo udac jak byli zajeci korytem?), to maly artykulik gdzies w glebi serwisu GW. Jak "wszyscy eksperci od ekonomii swiata" mowia ze Moody na pewno obnizy, to przez 3 dni epatowali w czolowych ramkach.

  Gdzie ta wasz rzetelnosc? Juz o globalnej poprawnosci a'la Soros nie wspomne przy okazji przyjmowania "uchodzcow" (ze tez Soros Izraela nie namawia na przyjecie "uchodzcow" - mieliby by blizej).

 • jerry.uk

  Oceniono 55 razy 49

  I to jest odważny rząd! Brawo! Przez 25 lat żaden z polityków się nie odważył ograniczyć przywileje mundurowych.

 • refio

  Oceniono 55 razy 49

  Jeżeli to zrobię oddam na nich głos w następnych wyborach

 • Robert Szela

  Oceniono 49 razy 41

  brawo rzad!!! to juz dawno powinno miec miejsc. dlaczego na zachodzi tak jest a w POlsce sa emerytury po 15 latach pracy? koszmar jakis. w skandynawi wszyscy mundurowi przechodza na emeryture w wieku 67 lat!!!!

 • pozhoga

  Oceniono 42 razy 38

  Ale jak to !? Złe pisiory zrobią to, czego się bał Donald Ciepła Woda i Vincent Bez Peselu, dwie chluby nowoczesnej i postępowej Polski !? Gazwybie, trzeba to natychmiast wykpić i zmiażdżyć ! Demokracja i wolność są zagrożone!!!

 • mar.rod81

  Oceniono 41 razy 37

  W koncu!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX