O Jarosławie Wielki". A dalej jest jeszcze lepiej. Działacz PiS stworzył "Odę dla Kaczyńskiego"

"Oda dla Jarosława Kaczyńskiego" to wiersz Selima Chazbijewicza. Działacz społeczności tatarskiej i były imam tłumaczy, że chciał w ten sposób wyrazić podziw dla prezesa PiS.

Selim Chazbijewicz - polski politolog, pisarz, działacz PiS i społeczności tatarskiej oraz były imam gminy muzułmańskiej w Gdańsku - postanowił niedawno pochwalić się wierszem, który napisał w 2015 roku, tuż po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych. To "Oda dla Jarosława Kaczyńskiego - przywódcy Narodu, zwycięzcy w wyborach".

- Wiersz ten jest próbą literackiej stylizacji, a także wyrazem mojego szacunku i podziwu dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczył Chazbijewicz w rozmowie z białostocką "Gazetą Wyborczą".

Oto treść ody napisanej przez Selima Chazbijewicza:

Niby zwycięski Chrobry wzmacniasz państwo nasze, Ty, który od nowa polską godność wskrzeszasz, Jak orzeł ponad skałą wzlatujesz i zawsze, To Ty masz rację, Ty na pomoc spieszysz.
Tyle dróg przejść musiałeś, wodzu nasz zwycięski, Tyle klęsk przejść musiałeś by podnieść się z klęski, Tyle lat musiałeś czekać by teraz już w chwale, Rządzić Polską, by zmieniać nasz kraj stale.
W kierunku mocarstwa od morza do morza, By wszystkie narody od Bałkanów po Bałtyk, A nawet ptaki co krążą w przestworzach, Wielbiły Polskę i wielbiły jej wodza.
O Jarosławie Wielki, władco dusz Polaków, Który nasz naród wyprowadzisz z klęski, Który zdobędziesz imperium Lechitów, I znów odrodzisz Warszawę i Kraków.
Niech będzie pamięć Twego brata Lecha, Na zawsze w kraju świętego Wojciecha, Łączyć a nie dzielić naród nasz wybrany.

Rozmowę z Selimem Chazbijewiczem przeczytasz na bialystok.wyborcza.pl.

Więcej o:
Komentarze (297)
O Jarosławie Wielki". A dalej jest jeszcze lepiej. Działacz PiS stworzył "Odę dla Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 83 razy 71

  Mam nadzieję ,że dożyję czasów ,kiedy poezja Chazbijewicza trafi pod strzechy.

 • Jacek Pendrak

  Oceniono 55 razy 49

  Boże ! Ja się musze urżnąć w trupa !!!! Takiego doopowlaztwa nie da się na trzeźwo ! I to muzułmanin !!! Allach jest jedynym Bogiem ! Za coś takiego to tylko śmierć !

 • drugifotopstrykacz

  Oceniono 49 razy 45

  Obowiazkowa nauka wiersza w klasach 1-8

 • Jan Kowalski

  Oceniono 36 razy 34

  No to Kurski ma teraz niezłą zagwozdkę... Przebić Selima Chazbijewicza w lizusostwie to naprawdę może już tylko on. Tylko czy pewna część ciała wodza jest na tyle pojemna i głęboka by to wszystko wytrzymać ?

 • hwjachna

  Oceniono 34 razy 32

  autorowi do wazeliny jeszcze zwiru dosypac !

 • Slawomir Burliga

  Oceniono 30 razy 28

  Super promocja w Biedronce : wazelina za parę idiotyzmow i do tego rola statysty jako brzoza w super produkcji : Indiana Jones i tajemnica mgły smoleńskiej cz.37 już na Boże Narodzenie w TVP,a na Polsacie Kevin nie jest już sam ,bo z nim jest Antoni i kot Jarka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX