TVP o aktorce ze "Smoleńska": Podjęliśmy decyzję o przerwaniu spirali kłamstw

TVP wysłała do mediów oświadczenie ws. aktorki i pracownicy publicznej telewizji Beaty Fido. Napisano w nim, że podawane na jej temat informacje to kłamstwa.

TVP wydała właśnie oświadczenie ws. Beaty Fido - pracownicy publicznej telewizji oraz aktorki, która zagrała w filmie "Smoleńsk". Jak pisze Centrum Informacji TVP było to konieczne, "by przerwać spiralę kłamstw".

Wcześniej m.in. "Newsweek""Gazeta Wyborcza" informowały, że Beata Fido jest głównym specjalistą w biurze zarządu i spraw korporacyjnych TVP. "W biurze zarządu TVP pracuje razem ze swoim życiowym partnerem Janem Marią Tomaszewskim" - podano. TVP odmówiła jednak podania szczegółów dotyczących wykonywanych przez nią obowiązków, otrzymywanej pensji i momentu zatrudnienia. Potwierdzono jedynie, że „pani Beata Fido zatrudniona w TVP wystąpiła także w filmie 'Smoleńsk'".

TVP wysłała dziś oświadczenie ws. Beaty Fido o następującej treści:

W związku z licznymi przekłamaniami, które pojawiły się w mediach na temat pracownika TVP S.A., pani Beaty Fido, podjęliśmy decyzję o przerwaniu spirali kłamstw. 
Beata Fido zaczęła pracować już w 2010 roku w TVP S.A. Od tego czasu była związana zawodowo z instytucjami mediów i kultury. Nie jest więc prawdą, że pracę w TVP podjęła w okresie promocji i premiery filmu "Smoleńsk". 
Również stanowczo zaprzeczamy, aby pani Beata Fido kiedykolwiek pełniła funkcję doradcy Zarządu TVP S.A.
 Z przyczyn oczywistych TVP S.A. nie ujawnia szczegółowych danych, dotyczących warunków zatrudnienia pracowników, którzy nie pełnią funkcji publicznych w rozumieniu przepisów prawa polskiego.

A TERAZ ZOBACZ: Zwiastun filmu "Smoleńsk"

 

Więcej o: