Lasy Państwowe w Radomiu będą rozdawać figurki pary prezydenckiej. Ludzie nie chcą ich kupować

Radomskie Lasy Państwowe chcą promować miasto i region dzięki figurkom Lecha i Marii Kaczyńskich. Figurki to kopie pomnika prezydenckiej pary. - Paryż ma wieżę Eiffla, a Radom pomnik, który jest rozpoznawalny w Polsce - mówi radny PiS

Marek Szary, wicedyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu i jednocześnie radny PiS, stwierdził, że idealny gadżetem promocyjnym dla miasta mogą być figurki z wizerunkami Lecha i Marii Kaczyńskich - napisała o tym radomska "Gazeta Wyborcza". - Paryż ma swoją wieżę Eiffla, Radom ma pomnik prezydenckiej pary - stwierdził Szary. 

Lasy Państwowe odkupiły w tym celu 35 sztuk od Centrum Informacji Turystycznej, bo tam nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem przyjezdnych. Figurki są miniaturowymi kopiami pomnika prezydenckiej pary, który stanął w mieście 3 lata temu. Mają być rozdawane gościom i podczas urzędniczych wyjazdów jako promocyjny gadżet. Jedna sztuka kosztowała 55 zł.

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich w Radomiu był pierwszym w kraju, przedstawiającym prezydencką parę. Ma ok. 2,5 m wysokości, jego budowa kosztowała ok. 230 tys. zł.

Czytaj więcej na radom.wyborcza.pl.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński: W ciągu dwóch lat dwa pomniki na Krakowskim Przedmieściu

Więcej o: