Radio ZET: Śledczy weszli do biegłych, którzy przygotowali opinię ws. śmierci ojca Ziobry

• Śledczy dziś rano weszli do kilkunastu mieszkań i gabinetów• Szukają dowodów na to, że biegli poświadczyli nieprawdę w opinii • Według rodziny Ziobrów podczas leczenia zostały popełnione błędy

Dziennikarze śledczy Radia ZET ustalili, że policja i prokuratura szukają potwierdzenia na to, iż w opinii na temat śmierci ojca Ziobry biegli zamieścili nieprawdziwe informacje. Mieli też za nią wyłudzić duże pieniądze od skarbu państwa. Po tym jak Zbigniew Ziobro został ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym, prokuratura doszła do wniosku, że biegli poświadczyli nieprawdę w opinii przedstawionej w sądzie. Otrzymali za nią pół miliona złotych, co jest kolejnym wątkiem śledztwa - pisze Radio ZET.

Dowiedz się więcej:

Kiedy i z jakiego powodu zmarł ojciec Zbigniewa Ziobry?

Ojciec Zbigniewa i Witolda Ziobrów był leczony w jednej z krakowskich klinik z powodów kardiologicznych. Zmarł 2 lipca 2006 roku. Miesiąc po jego śmierci Witold Ziobro złożył doniesienie w prokuraturze, wskazując na możliwość nieprawidłowości w sposobie leczenia. Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Śródmieścia-Wschód wszczęła w tej sprawie śledztwo, dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, skutkiem czego była śmierć pacjenta.

Co stwierdzili biegli?

Biegli nie dopatrzyli się błędu lekarskiego w leczeniu przez krakowskich lekarzy ojca Zbigniewa Ziobry. Znaleźli jedynie drobne błędy w dokumentacji lekarskiej. Pisaliśmy o tym na gazeta.pl.

 

Więcej o: