Brutalny napad w Łodzi. Wtargnęli nocą do mieszkania i zgwałcili kobietę

Łódzki sąd aresztował dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat Są podejrzewani o zgwałcenie kobiety, pobicie mężczyzn i kradzież Do napadu doszło nocą 7 września na terenie dzielnicy Łódź-Górna


Według informacji prokuratury, sprawcy i ofiary nie znali się wcześniej. Jak udało nam się dowiedzieć, jeden z napastników już wcześniej mógł próbować włamać się do mieszkania. Najprawdopodobniej sprawcy byli przekonani, że w środku znajdują się spore ilości pieniędzy i drogocenna biżuteria. Informacje te będzie jeszcze weryfikować prokuratura.

24-latek i 25-latek nocą wtargnęli do jednego mieszkań w Łodzi. Znajdowała się w nim kobieta i dwóch mężczyzn, w tym jej konkubent. Kobietę obudziło pukanie do drzwi, jej partner otworzył. Napastnicy weszli do mieszkania i zaczęli bić obecnych kijem baseballowym. 42-letnia kobieta została zgwałcona. Konkubent trafił do szpitala z obrażeniami ciała, jego stan zdrowia jest ciężki. Napastnicy ukradli przedmioty o wartości około 1250 złotych - m.in. złoto, pieniądze, dokumenty. Łup udało się odnaleźć.

Dowiedz się więcej:

Co stanie się z napastnikami?

Sąd aresztował 24-latka i 25-latka. Postawiono im zarzuty dotyczące rozboju z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Usłyszeli także zarzut zgwałcenia lokatorki mieszkania. Grozi im nawet 15 lat więzienia. Jeden z mężczyzn przyznał się do napadu, o gwałt obwinił kolegę. Drugi z napastników nie przyznaje się do żadnego z zarzucanych mu przestępstw.

Dlaczego sprawcy wybrali to mieszkanie?

Więcej o: