Zwłoki niemowlęcia w wózku w jednym z mieszkań w Kamiennej Górze. Dziecko nie żyło od kilku dni

• Policjanci znaleźli w dziecięcym wózku martwe niemowlę• Według wstępnych ustaleń, dziecko nie żyło od kilku dni• Rodzice niemowlęcia zostali zatrzymani

Policjanci w czasie przeszukania jednego z mieszkań w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie) znaleźli w dziecięcym wózku martwe siedmiomiesięczne niemowlę. Według wstępnych ustaleń, dziecko nie żyło od kilku dni. Dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok. Do przeszukania doszło po zatrzymaniu 57-latka, przy którym znaleziono środki odurzające, głównie amfetaminę i metaamfetaminę.W mieszkaniu policjanci zastali również 24-latka i 21-letnią kobietę, a z nimi jeszcze jedno dziecko. Rodzice niemowlęcia zostali zatrzymani, a 2,5-letnie dziecko zostało przekazane pod opiekę rodzinie.

Kamienna GóraKamienna Góra Fot. Google Maps

Dowiedz się więcej:

Jakie były okoliczności znalezienia ciała niemowlęcia?

Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali 57-letniego kierowcę skutera, przy którym znaleziono narkotyki. Mężczyzna miał przy sobie 387 gram amfetaminy i 57 gram metaamfetaminy. Zatrzymano go do wyjaśnienia. 

W ramach tej samej akcji policjanci sprawdzili też jedno z mieszkań w Kamiennej Górze. Musieli wyważyć drzwi lokalu, należącego do 24-latka i jego 21-letniej partnerki. Tam dokonali makabrycznego odkrycia. W wózku dziecięcym znaleźli ciało 7-miesięcznego niemowlęcia. Jak podaje TVN 24 , dziecko, według wstępnej oceny, nie żyło od kilku dni.

- W jednym z pomieszczeń odnaleźli zwłoki 7-miesięcznego dziecka, które znajdowało się w wózku dziecięcym. Było przykryte kocem. Lekarz potwierdził zgon dziecka - informuje asp. sztab. Grzegorz Szewczyk z policji w Kamiennej Górze.

Kto odpowie za śmierć dziecka?

Matka i ojciec niemowlaka zostali zatrzymani. W mieszkaniu znajdowało się jeszcze 2,5-letnie dziecko, które przekazano pod opiekę rodziny. TVN 24 podaje, że w mieszkaniu nie znaleziono jednak narkotyków. Funkcjonariusze nie ujawniają w jaki sposób powiązane było mieszkanie, w którym odnaleziono zwłoki 7-miesięcznego chłopca, z zatrzymanym wcześniej 57-latkiem. Z kolei prokuratura informuje, że mężczyzna był ojcem 24-latka i dziadkiem martwego niemowlaka.