Mszczą się za decyzję ministra Błaszczaka? RMF FM: Rosjanie zawracają Polaków z granicy

• Rosjanie blokują przejazd podróżujących przez granicę rosyjsko-białoruską
• Żeby dojechać do Moskwy, trzeba przejechać przez Łotwę
• RMF FM: To ma być zemsta za wstrzymanie małego ruchu granicznego

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM , Rosjanie - prawdopodobnie w odwecie za blokowanie małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim - zawracają samochody z granicy rosyjsko-białoruskiej. Oznacza to, że podróżujący nie mogą jechać najkrótszą trasą do Moskwy, czyli przez Brześć i Białoruś. Zamiast tego, muszą przejechać przez Łotwę, a to oznacza dodatkowe 500 kilometrów drogi. Co ciekawe, Rosjanie nie poinformowali nikogo o swoich działaniach, a Białorusini "przepraszają za hucpę urządzoną przez Rosjan" - czytamy na rmf24.pl. 

Dowiedz się więcej:

Jak na blokadę granicy zareagowały polskie władze?

Nieoficjalnie mówi się o tym, że polski MSZ wysłał na granicę konsula, który miał sporządzić raport i wysłać go do Warszawy. Według RMF FM , Polacy dowiedzieli się o procederze, kiedy przez przejście graniczne chciał przejechać polski dyplomata wracający z urlopu.

Jak do tej pory odbywał się ruch na przejściu w  Krasnej Gorce?

To przejście graniczne nie jest przejściem o statusie międzynarodowym. Do teraz - przez 20 poprzednich lat - w tym miejscu granicę pokonywano bez problemów. Teraz Rosjanie tłumaczą, że zmiany wprowadzono w związku z zagrożeniem terrorystycznym i kryzysem migracyjnym.

Dlaczego Polska zawiesiła mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim?

Przepisy międzyrządowych umów o małym ruchu granicznym zostały zawieszone 4 lipca. MGR z Ukrainą przywrócono po zakończeniu ŚDM, ruchu z obwodem kaliningradzkim nie wznowiono. Dlaczego? Chodziło o zagrożenie terrorystyczne i kryzys migracyjnym. Dodatkowo Mariusz Błaszczak tłumaczył, że "po zawieszeniu małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim niemożliwe stały się prowokacje rosyjskie na terenie Polski".

Więcej o:
Komentarze (271)
Mszczą się za decyzję ministra Błaszczaka? RMF FM: Rosjanie zawracają Polaków z granicy
Zaloguj się
 • tad_51

  Oceniono 98 razy 96

  Nie mszczą się, ale dbają o swoje interesy. Na miejscu Rosjan postąpiłbym tak samo. Czy chodzi o rosyjskie prowokacje w Żabkach, Biedronkach i na targowiskach? Pan Błaszczak powinien udać się na konsultacje do psychiatry.

 • villiers

  Oceniono 97 razy 95

  Trochę na skos.
  >>>Uściślił on, że jabłka, począwszy od stycznia, będą trafiały do Rosji w ilości 1,5 tysiąca ton miesięcznie. Według Andrieja Małosołowa z EADS praktycznie tyle samo jabłek przed wprowadzeniem sankcji trafiało na ten rynek z Polski (około 1,7 — 2 tysięcy ton miesięcznie).

  Winogrona, pomarańcze i mandarynki, jak powiedział Hamzajew, będą trafiały w ilości po tysiąc ton miesięcznie (dla każdego rodzaju produkcji). Odnośnie cen libańskich owoców dopiero toczą się negocjacje, dlatego informacja ta nie została ujawniona. — Będą to pierwsze masowe i systematyczne dostawy owoców z Libanu do Rosji, libański rynek faktycznie otwiera się na Rosję od zera — zauważa Małosołow. <<<

 • jakis_gosc01

  Oceniono 105 razy 91

  No to robić to samo z rosyjskimi samochodami na polskiej granicy, zawracać. My bez podróży do Rosji przeżyjemy, a ruskie za to będą mieli zamkniętą najkrótszą drogę na zachód Europy. Ciekawe kto bardziej na tym ucierpi?

 • m78k

  Oceniono 115 razy 91

  No chyba możemy w odwecie nie przepuszczać ruskich, albo "gnoić" ich na naszej granicy, aż im się odechce. Droga na wschód to droga donikąd, a droga na zachód, to żywotna dla Rosji trasa.

 • m78k

  Oceniono 92 razy 90

  Ruscy wpadają we własne sidła. Jak polska zawiesiła mały ruch graniczny z Ukrainą, to Ukraina nie zawiesiła ruchu z Polską i Polaka odwiesiła i jest cacy. Ale ruscy, jak Polska zawiesiła, to oni też zawiesili, głąby. Błaszczak czeka aż odwieszą. Tak jak w szachach. Teraz jest kolej na ich ruch ...

 • m78k

  Oceniono 87 razy 85

  "Mszczą się za decyzję Błaszczaka". Pewnie że są wściekli, bo Błaszczak pozwalał im kupować w Biedronce i Lidlu, a Putin zmusił ich do przejścia na ścisłą dietę.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 105 razy 85

  Polak jak zawsze rznie głupa. Wywołał wojnę i jest zdziwiony ze są ofiary

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX