Upał nie odpuszcza, dziś będzie gorąco. Ale uwaga: Ostrzeżenia II stopnia dla dwóch województw

Poniedziałek w całym kraju będzie gorący, podobnie jak weekend Termometry wskażą temperaturę od 26 st. C do 31 st. C W związku z upałem IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia

Poniedziałek, podobnie jak cały weekend, będzie w Polsce bardzo gorący. Niebo będzie bezchmurne, a synoptycy nie zapowiadają opadów. Termometry wskażą od 26 st. C do aż 31 st. C. W związku z upałami dla dwóch województw - opolskiego i północnej części dolnośląskiego - IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia w trzystopniowej skali.

Dowiedz się więcej:

Jak należy się zachowywać w upalne dni?

W miarę możliwości należy szukać zacienionych miejsc, pamiętać o nakryciu głowy, ciemnych okularach i piciu dużych ilości wody. Nie można zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodzie, bo może się to skończyć tragicznie. Warto śledzić też ostrzeżenia pogodowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz informacje w mediach.

Czym jest ostrzeżenie drugiego stopnia?

Takie ostrzeżenie przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia". IMGW zaleca wtedy ostrożność, a także śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Więcej o: