Kebab dla "prawdziwych Polaków" już jest w Lublinie. Właściciel przyznaje: Jestem patriotą, ale...

Właściciel budki z kebabami reklamuje je jako danie dla patriotów. Oblepił przyczepę ogromnymi banerami z napisem "Prawdziwy kebab u prawdziwego Polaka". Mówi, że nie narzeka na brak klientów

"Prawdziwy kebab u prawdziwego Polaka" - takim hasłem reklamowym właściciel budki z kebabem w Lublinie próbuje ściągnąć klientów - donosi lubelska "Gazeta Wyborcza" . Liczy na patriotów, którzy przepadają za tureckim specjałem, ale nie chcą kupować u obcokrajowców. 

"Kupując kebaba, osiedlasz Araba"

- Jestem patriotą, ale lubię jeść kebaby i dlatego je robię - powiedział dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" Jerzy Andrzejewski, właściciel budki z kebabem, która kilka dni temu stanęła w okolicach Leclerca przy ul. Turystycznej. Bardziej niż sama budka widoczne są ogromne banery, którymi jest oklejona. Na tle polskiej flagi duży napis: "Prawdziwy kebab u prawdziwego Polaka". 

Jak zapewnia właściciel, oprócz bułek i pity, pozostałe produkty, z których robi kebab, pochodzą z Polski. Tureckiej kuchni uczył się prowadząc wcześniej lokal ze znajomym o arabskim pochodzeniu. Zapewnia, że sam jest tolerancyjny dla innych narodowości, ale ofertę adresuje do klientów, którzy nie chcą kupować "u Turka". - Jak to niektórzy mówią: kupując kebaba, osiedlasz Araba? - mówi. 

"Muslim go out"

W Polsce często dochodzi do ataków na tureckie lokale. W ubiegłym roku zniszczono witrynę baru Amazin Kebab w Lublinie. Wandal napisał na niej "Muslim go out". Turecka restauracja Sedo Kebab w Warszawie również została zaatakowany przez chuliganów. Na elewacji napisali: "J***ć Allaha". W 2012 r. na opolski bar prowadzony przez Kurdów napasło kilkunastu mężczyzn. Nożami i widłami zaatakowali właściciela lokalu i jego pracownika.

 

Więcej o:
Komentarze (49)
Kebab dla "prawdziwych Polaków" już jest w Lublinie. Właściciel przyznaje: Jestem patriotą, ale...
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 28 razy 12

  Kebab u ''prawdziwego Polaka'' jest z wieprzowiny :-)

 • proteusz33

  Oceniono 16 razy 10

  Kupując ryż osiedlasz Wietnamczyka a kupując BenQ osiedlasz Chińczyka

 • tukuche

  Oceniono 14 razy 2

  a do tego prawdziwa polska pała do bejzbola w promocji!!!

 • cholonek

  Oceniono 10 razy 2

  Zapewne autorem tego przezabawnego happeningu jest lubelskie wcielenie człowieka-motyla - kolejny czerski celebryta i blumsztajnowski hiroł.

 • hatteras

  Oceniono 9 razy 1

  W tej budzie siedzi Supertuman,a Rysio Glupaszko poluje na psy i koty dla niego.

 • FotoDon Donttier

  0

  Cos tego Polaka poj....pokrecilo od kiedy to jest polski kiebab ? jadlem polskie kiebaby o du.... je rozbic nie ma to jak: ORINALNY PRAWDZIWY TURECKI KEAB Z TRECKIMI PRZYPRAWAMI. - Turcy tez nie podrabiaja polskiego bigosu czy flaczkow wiec zostaw to czlowieku i nie baw sie w ruskich zostan lepiej przy poskich potrawach i nie chwal sie ze jestes patriota a jak jestes takim jak sie pokazuujesz w TV to wyrzuc wszystko co masz nie POLSKIE i zobayczymy co Ci zostanie w czym zostaniesz, byc moze nagi ?....kto wie

 • Polak Mały

  0

  Prawdziwy Polak serwowałby bigos lub inne Polskie danie a nie kebaby !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX