Łódź. Z pudełka na poczcie wypełzł pyton. Teraz znów może trafić do paczki

Z pudełka w sortowni paczek łódzkiej poczty wydostał się pyton królewski. Zwierzę miało trafić do mieszkańca Podhala.

Pracownicy sortowni paczek łódzkiej poczty przy ul. Włókniarzy nieźle się wystraszyli, gdy zobaczyli, co było w jednym z pakunków. Podczas przekładania pudełek z jednego z nich wypełzł wąż. Zwierzę również się przestraszyło, schowało się z powrotem do paczki - opisuje "Express Ilustrowany" . Pracownicy poczty natychmiast wezwali straż miejską. 

Na miejsce przyjechali strażnicy Animal Patrolu. - Woleliśmy nie ryzykować ukąszenia i nie wyciągać gada z pudełka. Ustaliliśmy adres nadawcy paczki , która miała trafić do odbiorcy na Podhalu i poprosiliśmy go, żeby szybko przyjechał na miejsce - opowiadał Łukasz Berliński, dowódca sekcji.

Wsadził węża do poszewki i okleił taśmą 

Nadawcą przesyłki był trzydziestokilkuletni mieszkaniec Zgierza. Wyjaśnił, że wąż to samica pytona królewskiego - zawinął ją w poszewkę od poduszki i okleił taśmą samoprzylepną, zwierzę, mimo zabezpieczeń, jednak się wydostało.

Mężczyzna  posiadał dokumenty potwierdzające legalność gada, tzn. CITES - napisał Animal Patrol na Facebooku. Mógł więc zwierzę zabrać, gdyż przepisy nie zabraniają przesyłania węży w paczkach. Teraz pyton prawdopodobnie zostanie zapakowany do innego pudełka i wysłany na Podhale.

 

Więcej o:
Komentarze (34)
Łódź. Z pudełka na poczcie wypełzł pyton. Teraz znów może trafić do paczki
Zaloguj się
 • monikaaleksandra

  Oceniono 15 razy 11

  Bo to samica była, szukała na poczcie wniosku na 500+

 • tekameka

  Oceniono 20 razy 8

  "przepisy nie zabraniają przesyłania węży w paczkach"
  ciekawe czego jeszcze nie zabraniają przepisy ?
  Żółwi sklejanych taśmą po dwa ?
  Węży nawijanych na szpulki ?
  Kogutów z zaklejonym dziobem, coby nie piały bezzasadnie?

 • lebion

  Oceniono 6 razy 6

  Woleliśmy nie ryzykować ukąszenia, więc wezwaliśmy adresata paczki - niech se sam radzi :D straż miejska w całej okazałości

 • mirrorqueen

  Oceniono 10 razy 6

  Serio? Wolno zwierzeta wysyłać jak buty? Była taka jednak co szczeniaka tak wysłała. Nie przeżył.

 • arcanuss86

  Oceniono 13 razy 5

  Animal Patrol, który nie dość, że ma najmniejszego pojęcia o przepisach ustawy o ochronie zwierząt, to jeszcze błyszczy swoją ignorancją publicznie. Kompromitacja...
  Po pierwsze czyn może być z łatwością zakwalifikowany jako znęcanie się nad zwierzęciem, albowiem art. 6 ust. 2 pkt 6 ustawy wyraźnie zabrania transportu zwierząt, który powoduje ich zbędne cierpienie i stres.
  Po drugie art. 24 ustawy zaznacza, że kwestia transportu zwierząt jest szczegółowo uregulowana prawem unijnym - tj. rozporządzeniem Rady (WE) nr 1/2005 z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań - które należy przestrzegać.
  Niech mi jakiś strażniczy inteligent wytłumaczy, jak w świetle powyższego można było oddać węża właścicielowi. Bo ja tego niestety nie ogarniam.

 • oloros11

  Oceniono 7 razy 5

  a sumienie , sumienie -
  przeprraszam - paczka jechala w tere n znany wszystkim
  nie mam pytań

 • zawodnik.zdzisiek

  Oceniono 13 razy 5

  "przepisy nie zabraniają przesyłania węży w paczkach. Teraz pyton prawdopodobnie zostanie zapakowany do innego pudełka i wysłany na Podhale"

  czy dzisiaj jest 1 kwietnia?

 • blahblah69

  Oceniono 10 razy 4

  "przepisy nie zabraniają przesyłania węży w paczkach" - taaaaa.

 • white_merry_jane

  Oceniono 11 razy 3

  Sam wypełzł czy ciekawscy pracownicy poczty sami zaglądają do pudełek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX