Cezary Gmyz szybko znalazł nową pracę. Dziennikarz będzie korespondentem TVP

• Presserwis: Cezary Gmyz zostanie korespondentem TVP w Niemczech• Informację udało nam się nieoficjalnie potwierdzić w Telewizji Polskiej• Dziennikarz rozstał się kilka dni temu z Telewizją Republika

Cezary Gmyz będzie pracował jako korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie - poinformował "Presserwis" . Informację potwierdza nasze źródło w TVP.

Sam dziennikarz jednak unika jednoznacznych komentarzy. W rozmowie z "Do Rzeczy" zapewnił, że wkrótce zdradzi szczegóły. - Nie mam jeszcze podpisanej umowy. Myślę, że w ciągu 5 dni umowa zostanie zawarta i będę już mógł o tym mówić - mówił na początku września.

Dwa lata temu w rozmowie z "Press" Cezary Gmyz chwalił standardy dziennikarskie panujące w Niemczech.

- Znam rynek niemiecki: byłem tam na stypendium dziennikarskim w 2005 roku, prowadziłem też programy stypendialne dla niemieckich dziennikarzy w Polsce (...) W Niemczech dziennikarz stara się nie wychodzić poza rolę przekaźnika. Natomiast u nas dziennikarze nie tylko opisują rzeczywistość, ale bardzo często również ją kreują. I obok polityków i celebrytów są bohaterami zbiorowej wyobraźni. (...) Myślę, że dziennikarze są tam bardziej profesjonalni - twierdził Gmyz.

Kariera Cezarego Gmyza

Gmyz odszedł kilka dni temu z Telewizji Republika, w której pracował od 2013 r. Pełnił funkcję członka rady nadzorczej, prowadził też programy "Z filmoteki bezpieki" i "Kuchnia polska". Współpracował także m.in. z "Uważam Rze", "Do Rzeczy", "Gazetą Polską" i "Niezależną".

Dziennikarz zasłynął najbardziej publikacją "Trotyl na wraku tupolewa" w "Rzeczpospolitej" w 2012 r., po której został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Zobacz także: TVP relacjonowała ogłoszenie wyroku TK. Pominęła wystąpienie wybitnego prawnika

Więcej o: