Rok temu Kaczyński, teraz Orban. Krynica wybrała - premier Węgier został Człowiekiem Roku

• Viktor Orban został Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy
• Wybrała go 33-osobowa kapituła - są w niej politycy i dziennikarze
• W zeszłym roku ten tytuł otrzymał prezes PiS Jarosław Kaczyński

Premier Węgier Viktor Orban został uhonorowany tytułem Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Media już wcześniej nieoficjalnie informowały, że to węgierski premier dostanie tytuł - pisała o tym m.in. "Gazeta Wyborcza". W 33-osobowej kapitule, która wybrała Człowieka Roku znaleźli się m.in. politycy i prawicowi dziennikarze. W zeszłym roku tym tytułem uhonorowano Jarosława Kaczyńskiego. 

Dowiedz się więcej:

Czym jest Forum Ekonomiczne w Krynicy?

To coroczne spotkania polityków i przedsiębiorców międzynarodowych w Krynicy-Zdroju, organizowane od 1990 r. w pierwszej połowie września. Spotykają się tam premierzy, przedstawiciele rządów państw regionu, unijni decydenci, przedstawiciele europejskich firm, eksperci i ekonomiści. Pomysłodawcą i organizatorem poprzez Fundację Instytut Studiów Wschodnich jest Zygmunt Berdychowski. Tegoroczne Forum odbywa się w dniach 6-8 września, udział w nim ma wziąć około 300 osób.

Czym jest tytuł Człowieka Roku?

Przyznaje go kapituła 33-osobowej Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy. Należą do niej m.in. politycy: Aleksander Kwaśniewski, Piotr Gliński, Marek Kuchciński, Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski oraz dziennikarze: Jacek Karnowski i Paweł Lisicki. Kapituła przyznaje tytuł za znaczące osiągnięcia w poprzednim roku. Głosowanie nad wyborem laureata nagrody jest tajne, członkowie kapituły nie wiedzą, jak głosują inni. Laureatami nagrody byli m.in. Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Jerzy Buzek, prezydent Czech Vaclav Havel czy premier Słowacji Robert Fico. W zeszłym roku nagrodę otrzymał Jarosław Kaczyński. W tym poza Orbanem nominowany był m.in. papież Franciszek.

 

Więcej o:
Komentarze (17)
Rok temu Kaczyński, teraz Orban. Krynica wybrała - premier Węgier został Człowiekiem Roku
Zaloguj się
 • auruss

  Oceniono 6 razy 4

  W zeszłym roku przywódca kryptofaszystów, w tym kryptostrzałokżrzyowiec, w przyszłym jawny osioł.

 • hatteras

  Oceniono 3 razy 3

  A kto w przyszlym roku?Supertuman czy Rysio Glupaszko?

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 2 razy 2

  Nie nagrodzili tej calej obamy??? A to rasisci!

 • fakiba

  Oceniono 2 razy 2

  Następnym wyróżnionym może już tylko Kim zostać , jeszcze za obronę praw człowieka i wzór do naśladowania w pakiecie niech mu dołożą

 • chi-neng

  Oceniono 4 razy 2

  Przypuszczam, ze argumentacja /uzasadnienie lezy w tym samym co pomoglo pisowi wygrac wybory w listopadzie, czyli NIE dla zalewania Europy uchodzcami.

  Aby uniknac niejasnosci i nieporozumienia, zaznaczam klarownie:

  Ani PiS, ani Orban nigdy nie dostali i nie dostana mojego glosu.

  Jezeli natomiast nie myle sie w moich podejrzeniach, ze wlasnie ww argumentacja dala Orbanowi nagrode "czlowieka roku" , to ARGUMENTACJA ma moj glos takze.

  Podkreslam jednak, ze glos ten dotyczyczy tylko i wylacznie tsunami zalewajacego Europe uchodzcami.
  Uwazam polityke Niemiec (Merkel), a jeszcze wczesniej Szwecji, ktora zaczela ten obled, potem EU, za bledna od samego poczatku.

  Co nie ma nic wspolnego z brakiem poczucia empatii, humanizmu. Mowa jest o blednej polityce migracji.
  I nie pytajcie mnie, prosze, o rozwiazanie, bo ja nigdy nie bylam, nie jestem i nie bede zadnym politykiem; co zwalnia mnie z obowiazku szukania prawidlowego rozwiazania tego problemu.

 • emeni

  Oceniono 1 raz 1

  Viktor Orban :
  "Nie możemy na granicach sadzić kwiatów i ustawiać pluszaków".
  „Musimy dobrze pomagać, czyli pomagać tam, gdzie jest kłopot, a nie przyprowadzać ten kłopot tutaj” .
  „Przyczyną migracji jest to, że Europa jest słaba, ale bogata - zapewnia dobre życie, które inni też chcą mieć”.
  "...jeżeli nie będziemy bronić tego, co mamy i nie będzie obowiązywał jasny porządek prawny przybywania do Europy, to wszystko, nad czym pracowano w ostatnim czasie zostanie utracone."

  „Jeżeli siłą nie będziemy chronić naszych granic, stracimy wszystko to, co znaliśmy do tej pory, co zyskaliśmy, o czym marzyliśmy w czasach komunizmu”.

 • fakiba

  Oceniono 3 razy 1

  Wstyd teraz będzie tą nagrodę przyjmować , zeszła na pisy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX