Pan Marian myślał, że dostanie w aptece darmowe leki. Kiedy przyszło co do czego, zaoszczędził... 3 złote

Wielu seniorów czekało z niecierpliwością na wprowadzenie programu bezpłatnych leków dla osób powyżej 75. roku. Mimo że na liście znalazło się finalnie ponad tysiąc preparatów, niektórzy mogą się poczuć zawiedzeni

"Express Ilustrowany" opisał historię 77-letniego Mariana Wyszkowskiego z Łodzi, który przyjmuje 9 leków na receptę i 2 bez recepty. Wydaje na nie ok. 300 złotych miesięcznie. Liczył na to, że teraz część z nich dostanie za darmo. Jak się okazało, dotyczy to tylko jednego leku, za który wcześniej pan Marian płacił 3,20 zł. Oszczędność zatem niewielka.

- Przecież ta cała akcja z darmowymi lekami to jedna wielka ściema i robienie starym i chorym ludziom wody z mózgu - oburza się pan Marian na łamach "Expressu Ilustrowanego".

W wykazie ministerstwa zdrowia znalazło się 1129 preparatów i 68 substancji czynnych - są to przede wszystkim medykamenty związane z leczeniem chorób wieku podeszłego. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W 2015 r. pacjenci po 75. roku życia wydali ok. 860 mln zł na leki refundowane. Resort zdrowia szacuje, że dzięki programowi 75 plus rachunki seniorów za leki refundowane w 2016 r. zmniejszą się o ponad 40 proc., a w kolejnych latach - o ponad 60 proc.  

Więcej o: