Napadł na kobietę w lesie i ją rozebrał. 30-latek skazany za gwałt znów zaatakował

28-letnia kobieta zaatakowana w lesie w okolicach Rybakowa (lubuskie) 30-letni Jan U. miał ją pobić, dusić, rozebrać i grozić śmiercią Podejrzany był już wcześniej skazany na 2,5 roku więzienia za gwałt

28-letnia kobieta została w czwartek zaatakowana w lesie w okolicach Rybakowa w województwie lubuskim. Sprawca przewrócił ofiarę na ziemię, bił, dusił i groził, że ją zabije. Kobieta straciła przytomność, a kiedy się ocknęła, zorientowała się, że nie ma ubrania. Stojący nad nią mężczyzna dotykał swoich narządów płciowych. Ofierze ataku udało się uciec.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, że sprawcą może być 30-letni Jan U. Mężczyzna z powiatu gorzowskiego został zatrzymany w swoim domu. Był agresywny, zatrzymanie utrudniali domownicy.

Sąd postanowił tymczasowo aresztować 30-latka na trzy miesiące, odpowie za usiłowanie zgwałcenia. Za to przestępstwo grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Jan U. był już dobrze znany policji. Już wcześniej był skazany za gwałt - w 2011 r. zakończył 2,5 letni wyrok więzienia.

 

Więcej o: