Magdalena Ogórek publicystką "Do Rzeczy". Zaczyna od śledztwa

• B. kandydatka SLD na prezydenta dołączyła do prawicowego tygodnika
• Rozpoczyna cykl artykułów śledczych o zrabowanych dziełach sztuki
• Przy okazji krytykuje urzędników Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Magdalena Ogórek, lewicowa kandydatka na prezydenta w ubiegłorocznych wyborach, została publicystką prawicowego tygodnika "Do Rzeczy". Na okładce dzisiejszego numeru jest zapowiedź jej "dziennikarskiego śledztwa". W środku znajdziemy artykuł śledczy o odzyskiwaniu polskich dzieł sztuki, znajdujących się za granicą. Ogórek opisuje historię dwóch zabytków wywiezionych z Polski, których nie udało się odzyskać - XVII-wiecznej mapy Krakowa i cennego gwaszu. Krytykuje też poprzednie władze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za to, że nie odebrały zabytków od Austriaka, który chciał je zwrócić. "Nam z synem nazisty rozmawiać nie wypada" - miała podobno powiedzieć urzędniczka ministerstwa. 

Dowiedz się więcej:

Kim jest Magdalena Ogórek?

Magdalena Ogórek jest historykiem Kościoła. Studiowała na Uniwersytecie Opolskim, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych. Była współpracowniczką przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego, a w 2010 r. pracowała w jego sztabie wyborczym, gdy kandydował na prezydenta. W 2015 r. sama została kandydatką SLD na prezydenta. W wyborach zajęła piąte miejsce, otrzymując 2,38 proc. głosów. Ostatnio prowadziła program "Atlas sztuki" w internetowej telewizji dziennika "Rzeczpospolita", ale zarzuciła go ze względu na przygotowywaną książkę. 

Więcej o:
Komentarze (121)
Magdalena Ogórek publicystką "Do Rzeczy". Zaczyna od śledztwa
Zaloguj się
 • vladexpat

  Oceniono 28 razy 24

  Do tej pory nie wiem jaki był cel eseldowskiego projektu "Ogórek na prezydenta". Popełnić efektownie polityczne samobójstwo? Samobójstwo to było, ale raczej żałosne. Zatem co innego? Ktoś, coś?

 • marianstrus1

  Oceniono 41 razy 19

  wystarczyło powiedzieć, że skończyły się czasy, w których Adam Michnik mówił w swojej gazecie, co należy myśleć, by z lewackiego popaprańca stać się prawicowym autorytetem

 • ragefox

  Oceniono 43 razy 19

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Pani Ogórek zawsze była prawicowa.
  Bardziej od niej to tylko Korwin.

 • makvelithedon7

  Oceniono 17 razy 11

  Socjal do socjalu. Nie żadna lewica, prawica, centrum itp.

 • anna-smolarska

  Oceniono 9 razy 9

  a moze to i dobrze Ogorek zdemolowala sld moze uda jej sie z pisem?taki kon trojanski zawsze przydatny

 • jsn

  Oceniono 27 razy 9

  ta własnie kończy Leszek Miller - przy okazji zarżnął SLD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX