Wróżka z Białegostoku skazana na dwa lata. "Blokowała" choroby nowotworowe

Dwa lata więzienia - taką karę dla Edyty Milewskiej, znachorki oskarżonej o oszustwo na szkodę małżeństwa M., podtrzymał Sąd Apelacyjny w Białymstoku. "Wróżka" miała wyłudzić 400 tys. zł.

Kobieta naciągnęło małżeństwo M. na prawie pół miliona złotych, przekonując żonę pana Jerzego, że dzięki swoim mocom "zablokuje" chorobę nowotworową, która - jak przekonywała - groziła ich dzieciom. 

Za swoje usługi Milewska zainkasowała 400 tysięcy złotych, opłaty przyjmowała za "chronienie przed chorobami". Wymiar sprawiedliwości zmodyfikował rozstrzygnięcie "jedynie w zakresie wysokości wyrządzonej przestępstwem szkody" - czytamy na stronie Sądu Apelacyjnego. 

Na Milewską nałożono "obowiązek naprawienia szkody ustalając, że dotyczy on naprawienia szkody w części". Znachorka trafi na dwa lata do więzienia, dodatkowo sąd wydał zgodę na publikowanie wizerunku "wróżki" i podawanie jej pełnego nazwiska - informują dziennikarze "Gazety Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (53)
Wróżka z Białegostoku skazana na dwa lata. "Blokowała" choroby nowotworowe
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 13 razy 7

  Czas na czarnobyli z waty. Oni też mówią, że modlitwa obroni przed wszystkim i sprzedają życie wieczne...

 • cometto-pl

  Oceniono 4 razy 4

  Ale zachorowały czy jak? Bo jeśli nie, to znaczy że skutecznie "zablokowała"!

 • radek_sziwa

  Oceniono 32 razy 4

  To był błąd sądu. To ludzi, którzy "wróżce" dają 400tys za "blokowanie nowotworu" powinno się izolować od społeczeństwa.

 • occam

  Oceniono 8 razy 4

  ...dodatkowo sąd wydał zgodę na publikowanie wizerunku "wróżki" i podawanie jej pełnego nazwiska - informują dziennikarze "Gazety Wyborczej".

  No to gdzie ten wizerunek autorze TS ?!

 • adin_null_adin

  Oceniono 3 razy 3

  Jedni wróżą w nowotworach i inni w farmaceutykach, inni we frankach, inni na forexach, jeszcze inni w polityce i religiach. Grunt to znaleźć niszę i zapędzić tam stado baranów.
  I tak od tysięcy lat.

 • aldo666

  Oceniono 17 razy 3

  toi tak dobrze ze dzieci do pieca na trzy zdrowaski nie wlozyla

 • rabingoldblatt

  Oceniono 17 razy 3

  Czym się zajmują ci naiwniacy wierzący w gusła? Czterysta tysięcy to już pokaźny pieniądz.

 • wpyskgo

  Oceniono 8 razy 2

  badziewiak66...nie wymieniłeś najgorszych sk....synów w czarnych sukienkach i czerwonych birecikach...największe i najbardziej chciwe bydło...jakie nosiła ziemia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX