Tomasz Terlikowski odchodzi z Fronda.pl. "Jeśli znajdziecie tam moje nowe teksty..."

• Małgorzata i Tomasz Terlikowscy rozstają się z portalem Fronda.pl• Małżeństwo nie podaje powodów odejścia z redakcji• Tomasz Terlikowski był redaktorem naczelnym portalu przez 4 lata

"Dziś zarówno ja, jak i Małgorzata Terlikowska zakończyliśmy jakąkolwiek współpracę z portalem Fronda.pl" - poinformował na Twitterze Tomasz Terlikowski, dziennikarz i redaktor naczelny telewizji Republika.

"Jeśli znajdziecie tam moje lub Małgosi nowe teksty, to znaczy, że zostały one ukradzione" - napisał w kolejnym wpisie Terlikowski.

Dziennikarz nie chciał komentować powodów swojej decyzji. Jak mówi w rozmowie z Gazeta.pl, rozstanie z redakcją nie ma związku z przejściem do innego portalu lub wydawnictwa. - Jestem menadżerem w telewizji Republika, Małgorzata jest redaktorką książek. Nie byliśmy tam zatrudnieni na stałe, mamy co robić - zaznacza dziennikarz.

Tomasz Terlikowski we wrześniu 2009 r. został szefem zarządu wydawnictwa "Fronda", a w latach 2010-2014 był redaktorem naczelnym portalu Fronda.pl. Ostatnie teksty dziennikarza ukazały się na portalu jeszcze w tym miesiącu.

Dziennikarz jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, dotykających spraw wiary i moralności. W ubiegłym roku pisaliśmy o tekście Terlikowskiego, w którym stwierdził, że "życie seksualne zgodne z nauczaniem Kościoła zmniejsza ryzyko raka szyjki macicy prawie do zera". W innym tekście w 2014 r. napisał, że "zwierzęta nie mają praw" i "prawa człowieka są istotniejsze niż dobrostan zwierząt".

 

Więcej o: