Zabił swojego ojca, policjanci dopadli go w lesie. 30-latek zastrzelony podczas próby zatrzymania

• Sławomir Ł. był oskarżony o zabójstwo ojca ze szczególnym okrucieństwem
• 30-latek z Dolnego Śląska ukrywał się w lesie, tam znalazła go policja
• Przy próbie pojmania zaatakował policjanta nożem. Został zastrzelony

30-latek z Chwalisławia na Dolnym Śląsku, oskarżony o zamordowanie swojego 59-letniego ojca ze szczególnym okrucieństwem, został wczoraj zastrzelony przez policjanta - podaje wrocławska "Gazeta Wyborcza". Do dramatycznej próby zatrzymania doszło w lesie. 

ChwalisławChwalisław Google Maps

Po tym, jak funkcjonariusze kazali mu się poddać, ten ruszył w stronę jednego z policjantów z nożem. W odpowiedzi mundurowy oddał dwa strzały ostrzegawcze i ponowił polecenie poddania.

Trzy strzały w kierunku mężczyzny

30-latek nie reagował, wtedy policjant po raz pierwszy strzelił w jego kierunku. Później oddał jeszcze dwa strzały, a jedna z kul przebiła klatkę piersiową podejrzanego 30-latka - opisuje szczegóły sytuacji RMF FM

Mężczyzna próbował jeszcze zaatakować policjantów kijem. Po krótkiej chwili udało się go obezwładnić, a funkcjonariusze przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Mimo przyjazdu karetki pogotowia i akcji reanimacyjnej, 30-latek zmarł. 

Morderstwo ze szczególnym okrucieństwem 

Sławomir Ł. zaatakował w niedzielę swojego 59-letniego ojca, dwukrotnie pchnął go nożem. Całej sytuacji przyglądała się matka 30-latka, którą również zaatakował. Jak ustaliła prokuratura, mężczyzna leczył się psychiatrycznie, miał zaburzenia i był agresywny. 

Prokuratura przeprowadzi teraz dwa śledztwa. Jedno w związku z morderstwem, drugie w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza policji.

Więcej o: