W Jaśle stanie wielki pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

• Jasło: rada miejska wydała zgodę na budowę pomnika Jezusa Chrystusa• Wniosek o udostępnienie terenu złożył proboszcz miejscowej parafii• Pomnik Jezusa Króla Wszechświata będzie mieć 13 metrów wysokości

Miejscy radni w Jaśle (woj. podkarpackie) zgodzili się udostępnić działkę, na której ma stanąć pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - informuje lokalny portal jaslo4u.pl. Działka o powierzchni 800 metrów kwadratowych zostanie użyczona na wniosek proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla.

Z osiemnastu radnych za postawieniem pomnika zagłosowało dziesięciu. Jak informuje rzeszow.wyborcza.pl, jeden radny się wstrzymał, jeden był przeciw, a sześciu nie głosowało. 

- Nie znamy kosztorysu, nie wiemy, jakie będą koszty budowy tego pomnika. Jan Paweł II powiedział: "Nie budujcie pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi". Skoro jest tyle niewiadomych, to ściągnijmy ten punkt z programu obrad - proponował cytowany przez "GW" Krzysztof Czeluśniak z Klubu Radnych Jaślanie. 

Pomnik ma mieć wysokość 13 metrów, a jego budowę ma sfinansować parafia. Pomysłodawcy pomnika Jezusa Króla Wszechświata inspirują się figurami Chrystusa stojącymi obecnie w Świebodzinie i w Rio de Janeiro.

Więcej o: