W Jaśle stanie wielki pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

• Jasło: rada miejska wydała zgodę na budowę pomnika Jezusa Chrystusa
• Wniosek o udostępnienie terenu złożył proboszcz miejscowej parafii
• Pomnik Jezusa Króla Wszechświata będzie mieć 13 metrów wysokości

Miejscy radni w Jaśle (woj. podkarpackie) zgodzili się udostępnić działkę, na której ma stanąć pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - informuje lokalny portal jaslo4u.pl. Działka o powierzchni 800 metrów kwadratowych zostanie użyczona na wniosek proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla.

Z osiemnastu radnych za postawieniem pomnika zagłosowało dziesięciu. Jak informuje rzeszow.wyborcza.pl, jeden radny się wstrzymał, jeden był przeciw, a sześciu nie głosowało. 

- Nie znamy kosztorysu, nie wiemy, jakie będą koszty budowy tego pomnika. Jan Paweł II powiedział: "Nie budujcie pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi". Skoro jest tyle niewiadomych, to ściągnijmy ten punkt z programu obrad - proponował cytowany przez "GW" Krzysztof Czeluśniak z Klubu Radnych Jaślanie. 

Pomnik ma mieć wysokość 13 metrów, a jego budowę ma sfinansować parafia. Pomysłodawcy pomnika Jezusa Króla Wszechświata inspirują się figurami Chrystusa stojącymi obecnie w Świebodzinie i w Rio de Janeiro.

Więcej o:
Komentarze (536)
W Jaśle stanie wielki pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Zaloguj się
 • jamjacek

  Oceniono 70 razy 64

  A ze szczytu tej figury będzie się rozciągał widok na mglą osnute kartoflisko rosochate, aż po horyzont rozciągnięte...

 • blski

  Oceniono 66 razy 52

  Jezeli prowincjonalne Jaslo moze sobie pozwolic na 13tke to jaka bedzie wobec tego odpowiedz stolicy?
  Kilkukrotnie slyszalem o planach zburzenia Palacu Kultury i Nauki imienia Jozefa Stalina, plac bylby idealnym miejscem dla uhonorowania Pana naszego, nie wiem na ile moglibysmy sobie pozwolic, ale napewno znajdzie sie wielu ktorzy na ten ceel oddadza ostatni grosz.

 • stykra

  Oceniono 55 razy 47

  Powiem tak: BAŁWOCHWALSTWO. I to robią duchowni którzy Biblię powinni mieć w 1 palcu. Nigdy przenigdy Bóg nie życzył sobie tworzenia jakichkolwiek wizerunków, nawet Jezusa. Po to właśnie, żeby wierzący skupili się na sercu i wierze a nie figurkach, którym oddają cześć. To samo tyczy się obrazów świętych czy Maryi. Dziękuję

 • porucznikdub

  Oceniono 57 razy 47

  Nie wiem czy to dobry pomysł. Wszak to niejaki Joshua z Nazaretu. A my prawdziwi Polacy katolicy za żydami nie przepadamy>

 • karol.sk

  Oceniono 41 razy 33

  Równie dobrze mogliby postawić pomnik Śnieżki i siedmiu krasnoludków - choć w tym przypadku przynajmniej dzieci mogłyby się cieszyć. Widać jednak, że niektórzy dorośli też muszą mieć swoje bajki...

 • rroarr1979

  Oceniono 30 razy 30

  Albo lepiej: Jezus powinien mieć twarz Lecha Kaczyńskiego i stanąłby przed pałacem prezydenckim. Miałby 300 metrów i przysłoniłby PKiN. Twarz miałby skierowaną na wschód i wyciągnięty groźnie palec!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX