Policja zabrała radnemu PiS prawo jazdy, ale on i tak wsiadł za kółko. "Mój przypadek jest podobny do przypadku Hołowczyca"

• Radny PiS, prezes Tauronu Ekoenergii prowadził bez prawa jazdy
• Policja zabrała mu je za przekroczenie prędkości o 50 km/h
• Roman Gabrowski przekonuje: "źle zmierzono prędkość"

Roman Gabrowski, działacz PiS z powiatu dzierżoniowskiego, radny, biegły sądowy i prezes Tauronu Ekoenergii przekroczył prędkość. Wideorejestrator pokazał 103 km/h w miejscu, gdzie wolno jechać 50 km/h - opisuje wrocławska "Gazeta Wyborcza". Dziennikarze ustalili, że policja ukarała go mandatem, punktami karnymi oraz zabrała ma prawo jazdy. Trafiło do starostwa i teraz starosta ma zdecydować, czy zatrzyma je na 3 miesiące. Już po tym zdarzeniu polityk został przyłapany przez lokalnych dziennikarzy: przyjechał autem na obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Sam Gabrowski potwierdził ten fakt, tłumacząc "Wyborczej", że wsiadł za kółko, bo nie dostał jeszcze decyzji o zabraniu "prawka".

Lokalny polityk już zapowiedział, że chce się bronić. Uważa, że prędkość została źle zmierzona. Ponadto według niego na odcinku, gdzie go złapano, można jeździć 80 km/h. - Uważam, że mój przypadek jest podobny do przypadku Hołowczyca - twierdzi Gabrowski.

W 2014 r. radny kandydował na stanowisko burmistrza Dzierżoniowa z listy PiS, przegrał wtedy z Dariuszem Kucharskim. Lokalny portal przeprowadził z nim wtedy ten wywiad:

 

Czytaj więcej na Wroclaw.wyborcza.pl >>>

A TERAZ ZOBACZ: Tak absurdalnych tłumaczeń PiS jeszcze nie miał

Więcej o:
Komentarze (181)
Policja zabrała radnemu PiS prawo jazdy, ale on i tak wsiadł za kółko. "Mój przypadek jest podobny do przypadku Hołowczyca"
Zaloguj się
 • Michal Xinski

  Oceniono 76 razy 70

  Aha. Źle mierzono prędkość, bo nie uwzględniono jak w przypadku Hołowczyca korekty na celebryckość. Zdaje się, że jeszcze Kurski jeździł na R-ce.

 • euro67

  Oceniono 95 razy 59

  To czesty przypadek bo "samochody pulapki" nie maja radarow tylko pokazuja wlasna predkosc, to wystarczy ze dojezdzaja ciut szybciej do namierzanego samochdu czego na malym ekranku nie zauwazy sie i pomiar jest sfalszowany o kilka kilometrow na plus!

 • goszakltd

  Oceniono 60 razy 58

  Jak zwykle PiS na prawo w Dudzie.

 • goszakltd

  Oceniono 56 razy 50

  Prawo prawem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie - oto naczelna zasada pisu.

 • wunderwaffen

  Oceniono 51 razy 43

  AMORALNE, TOKSYCZNE ŚRODOWISKO POLITYCZNE.

 • awe26

  Oceniono 34 razy 30

  Wstyd i tyle.
  Każdemu może się zdarzyć, ale "każdy" wie jakie są konsekwencje.

 • Marek Hajduk

  Oceniono 21 razy 19

  Czemu mnie to nie dziwi. Nasi politycy bez względu na partię zachowują się skandaliczne. Brak jakiejkolwiek skruchy

 • poljack

  Oceniono 23 razy 17

  Morderco z PiS póki w sądzie nie udowodnisz że masz rację a policja nie masz zasrany obowiązek uznać wyrok sądu Powinieneś trafić na 365 misiecy na Syberię

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX