Darłowo de Parawanejro. Tak kurort żegna parawany. Od przyszłego roku pół plaży bez nich

• W Darłowie na jednej z plaż nie będzie można rozstawiać parawanów
• Na pożegnanie parawanów burmistrz zorganizował... Olimpiadę Parawanową
• Odbył się m.in. bieg przez parawany i rozbijanie ich na czas

Burmistrz Darłowa postanowił walczyć z parawanami - od następnego sezonu w jego mieście na jednej z plaż będą one zakazane. Z tej okazji władze Darłowa zorganizowały igrzyska. Można było zmierzyć się w konkurencjach takich jak: slalom parawan, rzut młotem do celu, rozbijanie parawanu na czas czy bieg przez parawany. 

Burmistrz Arkadiusz Klimowicz, czyli "Kapitan Parawan", nie był zadowolony, że konstrukcje wypoczywających zajmują większą część plaży. Zarządził więc, że od przyszłego roku parawany w Darłowie będzie można stawiać na zachodniej plaży - ale nie bliżej niż 10 m od morza i w odległości co najmniej 3 m od innego parawanu. Na plaży wschodniej będzie natomiast obowiązywał całkowity zakaz "parawaningu".

Na pożegnanie parawanów w piątek na plaży odbył się happening Darłowo de Parawanejro. Ratownicy, urzędnicy (z burmistrzem na czele) i plażowicze mogli wziąć udział w Olimpiadzie Parawanowej, m.in. w biegu przez parawany (przypominającym bieg przez płotki) czy rozbijaniu ich na czas. Wydarzenie w każdym calu przypominało prawdziwe igrzyska - był hymn i wniesienie flagi olimpijskiej, a także oficjalna dekoracja zwycięzców.

Od przyszłego roku za nieprzestrzeganie zakazu rozbijania parawanów na jednej z plaż mają grozić kary.

Więcej o:
Komentarze (186)
Darłowo de Parawanejro. Tak kurort żegna parawany. Od przyszłego roku pół plaży bez nich
Zaloguj się
 • Michal Xinski

  Oceniono 139 razy 45

  Parawanów nie, zamków z piasku nie, basenów nie, kocyków nie, prywatnych leżaczków nie, opłata klimatyczna tak. I na plaży będzie się wygrzewał sam Kaptan Parawan.

 • cholkat

  Oceniono 53 razy 41

  I bardzo dobrze...Ktoś kto nie był w tym roku w Darłowie to nie ma pojęcia jaki to jest problem. Przychodzi rodzinka i ciągnie ze sobą pół domu. Rozkładają 3 parawany, jeden obok drugiego- wielka zagroda. A potem meblują sobię mieszkanko. Tu namiocik, tu basenik, tu korytarzyki, tu 4 leżaki, obok 4 koce....Miejsce ktore by pomieściło 30 osob jest zajęte przez 4...I takich rodzinek jest 80 %...Ci bez parawanów, z jednym kocem, muszą się gnieździć między parawanami "wielkopanstwa"...Albo 3 pary i również 3 parawany, rozkladają pośrodku 6 leżakow i maja imprezke. Kieliszki, wino...Zaznaczam, że przy tym nie ma wiatru bo kiedyś parawany służyły TYLKO jako ochrona przed wiatrem...

 • nienietak6

  Oceniono 34 razy 16

  Nareszcie pierwszy normalny człowiek, który chce tą dzicz utemperować. Nasłuchały się chłopki, że "róbta, co chceta" i się im pomieszała wolność z anarchią. To i zamienili Polskę w oazę chamstwa, egoizmu, dziczy, prymitywów stawiających parawany i plujących na chodniki, piratów drogowych, buców drących się na kasjerki, kretynów bez koszul w autobusach i tak dalej. Tak wygląda koszmar liberalizmu w wykonaniu chamskich pustych łbów bez wiedzy i kultury. Czas więc z tym skończyć.

 • kali555

  Oceniono 23 razy 11

  Parawan na plazy to prymitywizm.
  Sytuujący wlasciciela gdzies miedzy czworakami a niepismiennym zadupiem

 • trybunaluda

  Oceniono 42 razy 10

  Nie rozumiem problemu. Nie uzywam parawanow, bo mi sie nie chce, ale czy mi to przeszkadza? absolutnie nie.

 • andrzej500

  Oceniono 12 razy 8

  Burmistrz Darłowa niech najpierw zajmie się posprzątaniem w Darłówku, ustawieniem bezpłatnych toalet, itp, gość chyba chce zaslynać w kraju, niech pospaceruje po Darłówku wschodnim i zachodnim może wtedy dostrzeże inne problemy niż parawany. Jak sobie burmistrz wyobraża plaże przy wietrze bez parawanu??

 • idzi8888

  Oceniono 8 razy 8

  Szkoda, ze z parawanami taki do przodu a na te paskudztwa przy latarni i wejściu do portu to bez problemu zgoda była... Komercha i interesik zawsze na wierzchu...

 • gr_ub_y

  Oceniono 52 razy 8

  Nie wyobrażam sobie plażingu bez parawaningu.

  Najwyżej ja i setki tysięcy moich znajomych nie przyjedzie do Darłowa i nie da zarobić chytremu Klimowiczowi 100 zł za 100 gram flądry.

 • wooki74

  Oceniono 15 razy 7

  Parawany są potrzebne, jak ktoś ma dziecko albo jak wieje zimny wiatr co się dość często na d Bałtykiem zdarza. Zakazywanie tego jest bez sensu. Sam używam, ale fakrtycznie TYLKO wted, kiedy jest to uzasadnione i nie grrodzę połowy plaży a tylko kawałek potrzebny mi i mojemu dziecku żeby schować się przed wiatrem. Nie powinno się zakazywać parawanóe w ogóle, ale uregulować w jakiś sposób ich stawianie. Nie wiem jak niestety :) Najlepiej jakby ludzie sami zrozumieli do czego służy parawna, ale to się raczej nie uda....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX