Łęczna. 13-latek prowadził, bo ojciec był pijany. Zderzył się z motocyklem. Ale to jeszcze nie koniec...

• Białka. 13-latek prowadził auto, bo ojciec był pijany - miał ponad 3 promile• Renault zderzył się z motocyklem, którego kierowca wymusił pierwszeństwo• Jednośladem jechał 15-latek. Również nie miał niezbędnych uprawnień

Jak ustalili policjanci z Łęcznej, kompletnie pijany ojciec 13-latka przesiadł się na miejsce pasażera tuż przed skrzyżowaniem w miejscowości Białka, na terenie gminy Milejów. Wtedy za kierownicą renaulta usiadł jego syn.

Miejscowość BiałkaMiejscowość Białka Google Maps

Po krótkiej chwili samochód zderzył się z nadjeżdżającym motocyklem. Funkcjonariusze ustalili, że to właśnie kierowca jednośladu wymusił pierwszeństwo.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia okazało się, że motocykl marki Honda prowadził 15-latek, mieszkaniec Białki, również nieposiadający uprawnień. Razem z nim jechał jego rówieśnik. To nie koniec tej historii:

Po wykonaniu badania na zawartość alkoholu, okazało się, że 38-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, również nie posiadał uprawnień do kierowania oraz był wcześniej karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości

38-latek trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu prawdopodobnie zostaną postawione mu zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Trójka nastoletnich chłopców trafiła z kolei do Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Więcej o: