Myśleli, że Kuba po prostu ma zeza. Diagnoza okazała się straszna. Teraz chłopiec potrzebuje pomocy

U rocznego Kuby Zarębskiego rodzice zauważyli zeza. Pediatra stwierdził, że to normalne. Kiedy zez nie ustępował, rodzice zapisali dziecko do okulisty. Czekali na wizytę trzy miesiące. Diagnoza była druzgocąca

Kuba urodził się w maju ubiegłego roku. Pierwsze kilka dni po narodzinach spędził w inkubatorze - miał problemy z płucami, przyjmował antybiotyki. Po kilku tygodniach trafił do domu. Jak twierdzą jego rodzice, rozwijał się prawidłowo.

Niepokój wzbudzało jednak "uciekające prawo oko". Pediatra uspokoił rodziców, że u dzieci w tym wieku to normalne. Ponieważ sytuacja się nie poprawiała, zapisali Kubę do okulisty. Musieli czekać na wizytę trzy miesiące.

Diagnozę okulisty potwierdzili lekarze w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - Kuba cierpi na nowotwór złośliwy oka - siatkówczak.

- Nie mogliśmy przyjąć tego do wiadomości. „To nie może być prawda! Okulista na pewno się pomylił” – powtarzaliśmy sobie jak mantrę z oczami pełnymi łez - mówią rodzice, cytowani na stronie internetowej fundacji "Kawałek Nieba".

Mimo zastosowania chemii i zmniejszania guza w oku, lekarze zdecydowali, że chłopcu trzeba usunąć oko.

Rodzice Kuby nie chcą dać za wygraną. Znaleźli klinikę w Nowym Jorku, w której lekarze specjalizują się w leczeniu tego typu nowotworu. Klinika ma 99% wyleczalności i ponad 11-letnie doświadczenie.

Problemem są pieniądze - terapia to koszt ok. 1,5 mln zł. Trwa zbiórka organizowana przez fundację "Kawałek Nieba" - liczy się czas, bo każdy dzień to zagrożenie powiększenia guza i przerzutów. Do piątku (26 sierpnia) udało się zebrać 80 tys. zł.

- Wierzymy bardzo w to, że kwota, jaką musimy uzbierać, to tylko kwestia czasu. Wierzymy również, że świat jest pełen ludzi o pięknych sercach, gotowych do bezinteresownej pomocy - mówią rodzice Kuby.

Dane do wpłat na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK - 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: "635 pomoc dla Kubusia Zarębskiego”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Jacob:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba”

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK - PL31109028350000000121731374

Address: Poznanska 14/8, 84-230 Rumia, Poland

Title: "635 help for Kubus Zarebski”

Więcej o: