Papież zapłaci za pokój dla uchodźcy z Syrii. Będzie mieszkał w Łodzi

• Papież Franciszek zapłaci za kilkumiesięczny wynajem pokoju dla uchodźcy
• Armeński katolik Norair Iskandar uciekł z Aleppo, mieszka w Łodzi
• Pomoc zadeklarował jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski

Armeński katolik Norair Iskandar jest w Polsce od kilku dni i stara się o status uchodźcy. Mężczyzna uciekł z ogarniętego wojną miasta Aleppo w Syrii, teraz szuka taniego mieszkania w Łodzi. Pielgrzymujący pieszo na Jasną Górę jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski zadeklarował, że "papież zapłaci za wynajem". Informację podał portal Deon.pl.

Iskandar również bierze udział w pielgrzymce do Częstochowy. W tym samym czasie członkowie i sympatycy stowarzyszenia Dom Wschodni starali się zorganizować jego pobyt w Łodzi. Szybko znalazł się wolny pokój w dobrej cenie. O sprawie od jednego z pątników dowiedział się abp Krajewski. Natychmiast zapowiedział, że za wynajem zapłaci papież. Do takich decyzji, jak tłumaczył, zachęca nas Ewangelia. - Przeciwieństwem miłości jest obojętność - podkreślił.

Jałmużnik papieski to arcybiskup z najbliższego otoczenia papieża odpowiedzialny za udzielanie w imieniu Ojca Świętego jałmużny potrzebującym. Stanowisko to od 3 sierpnia 2013 piastuje polski arcybiskup Konrad Krajewski.