Bezdomny pobił chłopca w centrum Zabrza. Bił pięścią w twarz. Bez powodu

• Dziesięciolatek bawił się z kolegą przy targowisku miejskim
• Kiedy upadł, dostał od bezdomnego ciosy w twarz
• Ma złamane kości twarzy i inne obrażenia ciała

We wtorek w centrum Zabrza bezdomny 49-letni mężczyzna pobił 10-letniego chłopca. Dziecko trafiło do szpitala - podaje "Dziennik Zachodni". Chłopiec ma obrażenia głowy i złamane kości. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuraturę i usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za który grozi mu do 5 lat więzienia. Nie wiadomo, co wzbudziło jego agresję. Policjanci analizują teraz zapisy monitoringu. 

Jak do tego doszło?

Dwóch 10-latków bawiło się we wtorek koło godz. 14.00 przy ul. Boboli w centrum Zabrza. Zbiegali ze skarpy przy targowisku miejskim. W pewnym momencie jeden z nich potknął się i uderzył głową w chodnik, tracąc przytomność. Podbiegł do niego bezdomny i kilka razy uderzył go pięścią w twarz. Świadkowie zdarzenia zadzwonili na policję i pobiegli po pomoc do remizy strażackiej.

Bezdomny i pijany

Strażacy udzielili chłopcu pomocy jeszcze przed przyjazdem karetki. Napastnik uciekł, ale został szybko złapany przez policję. Okazało się, że to bezdomny, który nie znał wcześniej pobitego chłopca i jego kolegi. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

Dziesięciolatek ma złamania kości jarzmowej i kości zatoki. Przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej. Jest przytomny, a jego stan lekarze oceniają jako "dobry". Przez kilka dni pozostanie w szpitalu na obserwacji. 

Więcej o:
Komentarze (66)
Bezdomny pobił chłopca w centrum Zabrza. Bił pięścią w twarz. Bez powodu
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 45 razy 21

  A ktololwiek zapytał bezdomnego, czy te "uciekające przez skarpę dzieci" wcześniej nie zrobiły mu krzywdy ?

 • proteusz33

  Oceniono 17 razy 15

  Przy wjeździe do tej dzielnicy (Zandka)są dwa napisy na murach sąsiadujących budynków:
  -WITAMY W KRAINIE W KTÓREJ OBCY GINIE
  -Witamy w dzielnicy w której piwo leje się strumieniami a obcych witamy kamieniami

 • onduma

  Oceniono 32 razy 14

  Zanim ulitujecie sie nad bezdomnmi, zastanowcie sie dlaczego zostali nimi. Jakas czesc z powodu nieszczesc, choroby ale wiekszosc z powodu pijanstwa, kryminalnej przeszlosci, porzucenia rodziny i ogolnej sklonnosci do menelstwa

 • wunderwaffen

  Oceniono 20 razy 10

  DOBRA ZMIANA! ;)

  Zazwyczaj to młode, rozwydrzone leszcze katują bez powodu, lub podpalają żywcem bezdomnych.

 • danny_trejo

  Oceniono 12 razy 8

  Widze, ze wszyscy przekonani, ze bezdomny zupelnie bez powodu skatowal dziecko... Historia bylaby bardzo dziwna i zahaczalaby o chorobe psychiczna bohatera. Generalnie to manipulacja, bo artykul nie wspomina o tym, co dzialo sie przed akcja (a wlasciwie reakcja) bezdomnego. Gdyby facet po prostu chcial trafic do pierdla na zime, to dalby sie zlapac na kradziezy z wlamaniem, a nie tlukl niewinnego 10 latka. Poczytajcie wiecej info w necie jak do tego doszlo.

 • element.animalny

  Oceniono 13 razy 3

  Rzetelność dziennikarska w wydaniu pismaków Wybiórczej. Może raczycie dodać,że młodzieńcy w ramach rozrywki lżyli, a następnie obrzucili człowieka kamieniami i kijami? No tacy dobrze wychowani, pewnie z dobrych domów!

 • e-komentarz

  Oceniono 19 razy 3

  Być może to nie było "bez powodu", powodem mogła być chęć zdobycia na pięć lat dachu nad głową z darmowym wiktem i opierunkiem na dodatek. Jesień się zbliża, nocki chłodniejsze, trudno przetrwać 'pod mostem'.

 • arius9

  Oceniono 7 razy 1

  Chlopiec rozbil sobie twarz o chodnik i stracil przytomnosc, bezdomny probowal go ocucic uderzajac otwarta dlonia w policzki, ot i cala historia, pismaki znalezli kolejnego kozla ofiarnego dla gawiedzi. Moze wspolnie powiesimy dziada sla przykladu ?

 • iremus

  0

  Która wersja jest pełnometrażowa?

  polskatimes Bartosz Pudełko:....To właśnie strażacy pierwsi udzielili chłopcu pomocy jeszcze przed przyjazdem karetki. Wcześniej napastnik uciekł, ale wolnością nie cieszył się długo.Przybyli na miejsce policjanci zebrali zeznania, sporządzili rysopis i przeszukali teren wokół szybko zatrzymując sprawcę.....
  wiadomosci.gazeta bc: ...Strażacy udzielili chłopcu pomocy jeszcze przed przyjazdem karetki. Napastnik uciekł, ale został szybko złapany przez policję......
  dziennikzachodni bartosz podełko:.... To właśnie strażacy pierwsi udzielili chłopcu pomocy jeszcze przed przyjazdem karetki. Wcześniej napastnik uciekł, ale wolnością nie cieszył się długo. Przybyli na miejsce policjanci zebrali zeznania, sporządzili rysopis i przeszukali teren wokół szybko zatrzymując sprawcę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX