Wpadka policji z Łęczycy: Na swojej stronie podpowiadała, jakimi lekami zastąpić LSD

Łęczycka policja przez pomyłkę opublikowała na stronie materiały szkoleniowe Napisano tam, jakie leki kupić i jak je zażyć, by zastąpić narkotyki Zamiast LSD należy wziąć lek na kaszel, zamiast efedryny leki przeciwgrypowe

Łęczycka policja przez pomyłkę na swojej stronie opublikowała materiały szkoleniowe dla policjantów od narkotyków. Można było tam przeczytać, jakimi lekami, dostępnymi w aptekach, zastąpić LSD i efedrynę. Według instrukcji, substytutem tego pierwszego jest lek na kaszel, zamiast drugiego należy wziąć leki przeciwgrypowe. Informację podał "Dziennik Łódzki". Po jego interwencji broszura została usunięta ze strony.

W tekście można było dowiedzieć się m.in., że efekty zależą od dawki leku. „Tzw. dawka rekreacyjna zwykle waha się w granicach od 225 mg (15 tabletek, 1/2 opakowania) do 1500 mg (100 tabletek, ponad trzy opakowania) doustnie. Zależy od masy ciała i poziomu odurzenia, który ma być osiągnięty, tzw. plateau” - napisano. Były tam też wzory do obliczenia dawki odpowiedniej do masy ciała i instrukcje, jak ją zażyć. Zamierzeniem twórców broszury było uświadomienie opiekunów i rodziców o "możliwościach i zagrożeniach substytutów narkotyków, którymi mogą być niektóre ogólnodostępne leki". Policja przyznała jednak, że "nie było konieczności zamieszczania jej z dokładnym opisem poszczególnych środków".