"Koniec Kurskiego w TVP?". Zaskakujące hasła na koncercie Massive Attack w Krakowie

"Budujemy pomniki smoleńskie", "konstytucja przybita do żerdzi", "koniec Kurskiego w TVP?" - to hasła, które wyświetlały się na telebimach podczas koncertu Massive Attack. I wywołały euforię wśród fanów.

Massive Attack byli największą gwiazdą pierwszego dnia Kraków Live Festival. W trakcie występu na telebimach wyświetlały się hasła, w tym tytuły zaczerpnięte z prasy codziennej i serwisów plotkarskich - opisuje "Gazeta Wyborcza". "W Polsce miało być 100 tys. uchodźców. Nie będzie żadnego", "Rosati skarży kochanka za nogę", "Kaczyńska pół nocy piła w knajpie", "Majdan: Małgonia zamiata szopę z klasą i gracją" - to tylko niektóre z nich.

Największy entuzjazm wśród publiczności wywołał jednak nagłówek zapowiadający zmiany w Telewizji Polskiej. Napis "Koniec Kurskiego w TVP?" został przywitany wyjątkowo entuzjastycznie. Wśród haseł pojawiły się też m.in. tytuły dotyczące Brexitu czy wyborów prezydenckich w USA. Na koniec muzycy oddali hołd ofiarom ataków terrorystycznych z Brukseli, Paryża, Nicei, a także Kabulu i Bangladeszu.