Noworodek z 1,7 promila alkoholu. Matka urodziła i... zniknęła. Szuka jej prokuratura

• Pijana mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego urodziła pijane dziecko
• Noworodek miał we krwi 1,7 promila alkoholu
• Kobieta i jej partner zniknęli, szuka ich prokuratura

Śledczy poszukują kobiety, która w zeszłym tygodniu w swoim mieszkaniu w Ostrowie Wielkopolskim urodziła pijaną dziewczynkę - dziecko miało 1,7 promila alkoholu we krwi, matka podczas porodu miała 3,5 promila. Kobietę przewieziono do szpitala, wypisała się z niego na własne życzenie. Zarówno ona, jak i ojciec dziecka mieli zostać przesłuchani, nie wiadomo jednak, gdzie są - informuje  tvn24.pl.

Matce grozi do 5 lat więzienia 

Kobieta może odpowiadać za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia - grozi jej za to do 5 lat więzienia. - Dotychczas nie przesłuchano matki dziecka oraz jej partnera, nie jest bowiem znane miejsce ich aktualnego pobytu. Poszukiwania trwają - przyznał Marcin Kubiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim w rozmowie z tvn24.pl.

Dziewczynka cały czas jest w szpitalu. Lekarze zapewniają, że jej stan jest dobry. O jej przyszłości zadecyduje sąd rodzinny. Prawdopodobnie trafi do rodziny zastępczej, tak jak dwóch synów mieszkanki Ostrowa: dwulatek i jedenastolatek. 

 

Więcej o: