Wiceprezes ANR po aukcji w Janowie podał się do dymisji. Jak to tłumaczy? Zaskakująco

• Karol Tylenda w środę podał się do dymisji
• Twierdzi, że aukcja koni w Janowie Podlaskim była udana
• Licytacja budzi jednak wiele wątpliwości ekspertów

 Po aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim Karol Tylenda, wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych, podał się do dymisji. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bo impreza nie należała do udanych, gdyby nie osobliwe tłumaczenia byłego wiceprezesa. - Złożyłem rezygnację, bo pewien odcinek został zrealizowany. Tak się umówiliśmy z ministrem Jurgielem. Idę do następnych zadań. Złożyłem rezygnację w poczuciu wykonanej misji - powiedział Karol Tylenda dziennikarzom stacji TVN24. - Dogadałem się z ministrem na zorganizowanie aukcji Pride of Poland, odchodzę w poczuciu wykonanego zadania. Pewne czynniki zaistniały w niedzielę niezależnie ode mnie, ale generalnie całe święto się udało.  - dodał. 

Dowiedz się więcej:

Co się stało na aukcji w Janowie? 

W tym roku aukcja Pride of Poland odbyła się już po raz 47. W czasie aukcji wylicytowano 16 koni za 1 mln 270 tys. euro. To trzykrotnie mniej niż w ubiegłym roku, kiedy padł rekord 1,4 mln euro. Najwięcej kontrowersji wzbudziła pierwsza licytacja - 16-letniej siwej klaczy Emira. Wylicytowano ją za 550 tys. euro, ale - jak się później okazało - nie zgłosił się rzekomy kupiec. Klacz stanęła jeszcze raz do licytacji i została sprzedana za 225 tys. euro. 

Co to jest Pride of Poland? 

To aukcja koni czystej krwi arabskiej, która towarzyszy Świętu Konia Arabskiego. Odbywa się co roku w Janowie Podlaskim i cieszy długoletnią tradycją. Licytowane są wyhodowane w Polsce wysokiej klasy konie pochodzące z państwowych stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz prywatnych stajni. Wydarzenie organizuje Stadnina Koni w Janowie Podlaskim przy wsparciu Agencji Nieruchomości Rolnych. 

Kim jest Karol Tylenda?

To polityk Prawa i Sprawiedliwości, który bez sukcesu kandydował z listy PiS do Sejmu. w wyborach parlamentarnych w 2015 r. Wcześniej był radnym sejmiku województwa podlaskiego wybranym z listy Samoobrony W 2010 r. przystąpił do partii Polska Jest Najważniejsza. Od 18 stycznia 2016 r. był wiceprezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 13 kwietnia 2016 r. został wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych. Cztery miesiące później, 17 sierpnia, podał się do dymisji. 

Więcej o:
Komentarze (79)
Wiceprezes ANR po aukcji w Janowie podał się do dymisji. Jak to tłumaczy? Zaskakująco
Zaloguj się
 • rtd5rtd

  Oceniono 26 razy 26

  Apolcation Not Responding

  Timeout...bugtrace,..

 • ergosumek

  Oceniono 72 razy 26

  Od prawie roku szczujecie na stadninę, a aukcja się udała, facet odchodzi w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.
  Możecie mu nadmuchać.

 • wunderwaffen

  Oceniono 28 razy 26

  PODOBNO PIS MA ZAMIAR ZAKAZAĆ OGLĄDANIA FILMÓW BAREI,
  ponieważ za bardzo przypominają kato-bolszewicką IV RP ;)

 • wunderwaffen

  Oceniono 28 razy 26

  Przenoszą go na "inny ważny odcinek, na socjalistycznym froncie pracy". Rzucą go Do MSZ (chłopina lubił podróżować), albo do NBP (w młodości kolekcjonował monety). Niech chłop sie sprawdzi.

  POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI!
  ŚMIERDZĄCY PRL POWRÓCIŁ! ;)))))

 • wunderwaffen

  Oceniono 17 razy 11

  @ergosumek
  Od prawie roku szczujecie na stadninę, a aukcja się udała, facet odchodzi w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.
  Możecie mu nadmuchać.
  ------------------------

  Twój dziadek i ojciec w PRL też przekonywali naród w Trybunie Ludu, że "imperialiści podstawiają wam nogę, ale wy i tak robicie dobra robotę na odcinku budowy socjalistycznej ojczyzny" ? ;)))

  RODZINNA TRADYCJA?

 • uzdek98

  Oceniono 8 razy 6

  ciekawe gdzie teraz pisiesyny wepchna tego bydlaka, zeby zrobil gow..na zmiane... moze do komisji smolenskiej ...? tam sa takie same pajace jak on ?

 • Krzysztof P

  Oceniono 5 razy 3

  "W czasie aukcji wylicytowano 16 koni za 1 mln 270 tys. euro. To trzykrotnie mniej niż w ubiegłym roku, kiedy padł rekord 1,4 mln euro." Wyższa matematyka.... naprawdę, żenada....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX