"Tygodnik Powszechny" napisał o nacjonalistach, teraz trwa atak na jego Facebooka. Redakcja prosi o pomoc

• Tygodnik pisał wczoraj o rosnącym problemie nacjonalizmu w Polsce
• Po artykule zaczęto masowo wystawiać negatywne oceny na jego stronie
• "Jesteśmy ofiarą akcji wymierzonej w wiarygodność pisma" - pisze "TP"

"Upamiętnianie" rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przez ONR, rosnąca obecność nacjonalistów i radykalnej prawicy w życiu publicznym i wezwanie do reagowania na propagowanie faszyzmu i agresję - to znalazło się artykule "Tygodnika Powszechnego", o którym pisaliśmy wczoraj.  

Dziś redakcja znów wzywa do reakcji - tym razem na atak na swoją stronę na Facebooku. 

"Szanowni Państwo, jesteśmy ofiarą akcji wymierzonej w wiarygodność pisma. W ostatnich 3-4 godzinach dziesiątki albo i setki osób wystawiają nam najniższą ocenę w pozycji "Recenzje" na stronie profilowej. Podejrzewamy, że żadna z tych osób nie robi tego na podstawie lektury pisma, a jest to wynikiem podjęcia przez nas tematu nacjonalizmu w Polsce" - czytamy we wpisie na facebookowej stronie "TP". 

Tygodnik prosi, by wystawiać pozytywne oceny i udostępniać tę informację. "Dzięki tym działaniom pomożecie nam zachować obiektywny obraz pisma w Recenzjach" - pisze redakcja. 

"Jedyne pismo katolickie cenione także przez ateistów"

To wezwanie zdecydowanie podziałało. Na stronie pojawiły się niecałe 200 ocen z jedną gwiazdką, a po wpisie tygodnika - kilka tysięcy najlepszych ocen z pięcioma gwiazdkami.

Wystawiający negatywne oceny zarzucali tygodnikowi "antykatolicki punkt widzenia", "szkodliwość dla wiary katolickiej", "plucie na ludzi, którzy za kraj poszliby w ogień".   

"Nie zawsze się zgadzamy, ale mając do wyboru Polskę TP i Polskę brunatniaków - nie mam wątpliwości, kogo wybrać" - napisała z kolei jedna z osób, wystawiających pozytywną ocenę.  

 

 

Komentarze (152)
"Tygodnik Powszechny" napisał o nacjonalistach, teraz trwa atak na jego Facebooka. Redakcja prosi o pomoc
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 65 razy 49

  Przecież to było do przewidzenia , pisiory uruchomili Szachermachera z jego trolami i atakują na potęgę

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 46

  Atak na redakcję to dopiero początek , zaraz zacznie się atak IPN na redaktorów i ich rodziny , tego możecie być pewni

 • zieniewicz1

  Oceniono 51 razy 37

  nacjonalizm to zło, nie wyrafinowane, inteligentne, które krok po kroku pod przykrywką innych spraw osiągnąć swoje długodystansowe cele. Nacjonalizm to nie jest zło skuteczne, ale głupie, spektakularne. Nacjonaliści to tacy frajerzy, który są wykorzystywani i służą do wykorzystywania.
  Trzeba bacznie obserwować zaplecze i otoczenie tego środowiska, tych poukrywanych.

 • fakiba

  Oceniono 47 razy 33

  Przecież prezes nie może pozwolić żeby opisywano wyczyny "prawdziwych polaków" tak jak jest naprawdę , przecież to przyszli ochotnicy do Antkowego OTK i obrońcy pisu z karabinami i nie tylko , stąd ten atak na początek na redakcję

 • wpac

  Oceniono 30 razy 20

  Tym bandytom, Macierewicz planuje dać kałacha do domu.

 • jael53

  Oceniono 28 razy 16

  Kochani - czytałam TP od zawsze. Czytali TP moi rodzice. Byłam mu wierna do śmierci Józefa Tischnera. Potem bywało różnie, bo na mój gust za często w redakcji bywali ludzie, których osobiście wolałam nie spotykać. Ale choć przestałam być systematyczną czytelniczką, życzę Wam jak najlepiej - i gdzie się da, tam będę powtarzać, że jesteście żywym dowodem na to, że polscy katolicy nie muszą być wścieklicami ani szowinistami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX