"Uśmiercać mnie to trochę głupio". Twórców filmu "Smoleńsk" poniosło

• Operator TVP Sławomir Wiśniewski protestuje ws. filmu "Smoleńsk"• Zapowiedź filmu sugeruje, że zmarł w tajemniczych okolicznościach• Wiśniewski jako pierwszy operator pojawił się na miejscu katastrofy

Operator polskiej telewizji został "uśmiercony" przez scenarzystów filmu "Smoleńsk", który ma trafić na ekrany kin 9 września - podaje tygodnik "Polityka". Chodzi o Sławomira Wiśniewskiego z Telewizji Polskiej - jako pierwszy pojawił się na miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 r. Zarejestrowane przez niego nagranie trafiło do polskich telewizji i internetu.

Mężczyznę przez ostatnie lata mylono często z operatorem TVN Krzysztofem Knyżem, który w dniu katastrofy leżał w moskiewskim szpitalu cierpiąc na sepsę, a po kilku tygodniach zmarł w jednym z warszawskich szpitali. Stąd pojawiła się plotka, że operator obecny na miejscu katastrofy nie żyje lub zmarł w tajemniczych okolicznościach.

Fałszywą informację powielono w zapowiedzi filmu "Smoleńsk". Padają w nim następujące słowa: "operator polskiej telewizji, który jako pierwszy nagrał materiał na miejscu katastrofy, zmarł w Moskwie, a materiał nigdy nie został pokazany".

- Uśmiercać mnie bez mojej wiedzy, to tak trochę głupio - powiedział operator w rozmowie z "Polityką".

Sławomir Wiśniewski usłyszał od twórców filmu, że problemu nie ma, bo nie pada jego imię i nazwisko, a film nie jest wiernym odtworzeniem losów bohaterów. Na końcu produkcji ma jednak znaleźć się informacja o tym, że "pewne fakty zostały dopasowane do potrzeb fabuły".

ZOBACZ TEŻ: Wywiady z Teresą Torańską na temat Smoleńska >>

Kto gra w "Smoleńsku"? Możesz być zaskoczony [WIĘCEJ ZDJĘĆ]

Lech Łotocki jako Lech Kaczyński, Aldona Struzik jako Ewa BłasikLech Łotocki jako Lech Kaczyński, Aldona Struzik jako Ewa Błasik Fot. AG

Więcej o: