Pobudzin odchodzi z "Wiadomości", ale nie z TVP. Teraz będzie szefem...

• Klaudiusz Pobudzin nie będzie już reporterem "Wiadomości" TVP• Dziennikarz został w poniedziałek nowym szefem redakcji "Teleexpressu"• TVP odwołało dotychczasowego kierownika Marka Walencika

Klaudiusz Pobudzin został w poniedziałek nowym kierownikiem redakcji "Teleexpressu". Zastąpił na tym stanowisku Marka Walencika, który kierował redakcją od lutego. Informację podał portal Wirtualnemedia.pl.

Jak pisze portal, Walencik został odwołany ze stanowiska decyzją zarządu Telewizji Polskiej. Według Press.pl, do rozstania doszło za porozumieniem stron.

Pobudzin w Telewizji Polskiej pracował od połowy stycznia jako reporter "Wiadomości" TVP1. Wcześniej był związany m.in. z Telewizją Trwam. Ostatnio Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji skrytykowała jego materiał o szczycie NATO w Polsce i wezwała TVP do przestrzegania przepisów nakazujących rzetelność dziennikarską.

KRRiT przychyliła się do argumentów skarżących, według których Pobudzin "zignorował fakty historyczne", zaprezentował wydarzenia w sposób "wybiórczy i jednostronny". Świadczy to "nie tylko o nieznajomości faktów historycznych, ale stanowi też potwierdzenie niskiego poziomu dziennikarstwa i poważnych braków warsztatowych".

ZOBACZ TEŻ: TVP Kultura nadała występ Jana Pietrzaka. To było 1,5 godziny żenujących żartów z najniższej półki

11 YouTube.com/Blogpressportal