Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Dwa samochody w płomieniach. Nie żyje pięć osób

• W czołowym zderzeniu opla i bmw zginęło pięć osób. Uratowano 8-latkę • Oba samochody natychmiast stanęły w płomieniach• Do tragedii doszło niedaleko Dąbrówki Leśnej na drodze nr 178

Do wypadku doszło tuż po godz. 3 z soboty na niedzielę.

- W wyniku czołowego zderzenia dwa samochody stanęły w płomieniach. Udało się uratować jedno dziecko, ośmioletnią dziewczynkę. Gdy na miejsce przyjechały pierwsze jednostki straży pożarnej próbowano wydostać z jednego z aut zakleszczoną tam kobietę, która jeszcze wtedy żyła. Niestety to się nie powiodło – relacjonował TVP Info młodszy brygadier Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej.

Ranną dziewczynkę przewieziono do szpitala w Obornikach - jest w stanie ciężkim. 

Niewykluczone, że w chwili wypadku dziecko wypadło z jednego z pojazdów. Dziecko uratowali przejeżdżający kierowcy zanim jeszcze na miejsce wypadku przyjechali strażacy.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że w jednym z aut jechało małżeństwo z dzieckiem, drugim - trzech młodych mężczyzn. Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Miejsce zdarzenia badał policyjny biegły z dziedziny rekonstrukcji wypadków. Sprawą zajmuje się też prokuratura.

Więcej o: